Розділ Суспільство

Місцева влада має всі повноваження для посилення карантинних обмежень, - Шмигаль

Автор 17 березня 2021, 15:56

Під час дії адаптивного карантину місцева влада має право посилювати карантинні обмеження. Уряд надав для цього всі повноваження. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час вступної промови на засідання Уряду 17 березня. Повідомляє Урядовий портал.

«Для місцевої влади зараз надані всі повноваження. Сьогодні керівники громад мають можливість своїми рішеннями запроваджувати посилення карантину, тому закликаю не чекати вказівок, а брати таку відповідальність на себе», — підкреслив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр зауважив, що за останній час збільшилася кількість госпіталізацій, а нові штами COVID-19 призводять до більш важких наслідків. Водночас після запровадження обмежень червоного рівня в Івано-Франківській області, за його словами, ситуація дещо стабілізувалася.

«Наразі є всі підстави говорити, що адаптивний карантин — це ефективний механізм і він працює. Три тижні тому в Івано-Франківській області був запроваджений червоний рівень обмежень, і зараз ми бачимо, що ситуація там дещо стабілізувалася. Госпіталізації ідуть на спад, як і кількість нових випадків», — зауважив Денис Шмигаль.

Також Прем’єр-міністр відзначив, що в разі запровадження червоного рівня епідемічної небезпеки в переважній більшості областей, то Уряд буде змушений вводити посилені карантинні заходи на всій території країни.

«Якщо ми всі будемо ретельно дотримуватися протиепідемічних обмежень, якщо ми зменшимо соціальні контакти, то локдаун буде не потрібен», — зазначив очільник Уряду.

Нагадаємо, вчора 16 березня в Хмельницькій ОДА відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де приділили увагу заходам з запобігання поширенню на території Хмельницької області гострої респіраторної хвороби COVID-19. 

Зокрема, рекомендовано керівникам закладів освіти, керівникам органів місцевого самоврядування в залежності від захворюваності в закладах освіти приймати рішення щодо призупинення роботи закладів і перехід на дистанційне навчання або запровадити дострокові канікули. Це дасть можливість перервати ланцюжок епідемічного процесу не тільки по захворюваності на грип та ГРВІ, а також і на COVID- 19.

Вирішили також головам районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у зв’язку з високою захворюваністю на грип та ГРВІ, збільшенням захворюваності населення на COVID-19 забезпечити:

  • додатково на території регіонів, рішенням регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запровадити посилені заходи контролю за дотриманням встановлених обмежувальних заходів, готовності закладів охорони здоров’я до прийому хворих на COVID-19, виявлення та реєстрації осіб з підозрою на COVID – 19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я;
  • на період дії карантину з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу (з роботи) застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу та скорегувати маршрути руху громадського транспорту, при можливості в часи пікового навантаження добавити транспорт для зменшення скупчення населення на зупинках;

Також доручили ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області посилити державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства і здійснення протиепідемічних заходів закладами освіти, закладами громадського харчування, ринками, закладами фізичної культури і спорту та закладами що надають послуги з розміщення, об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо. А Національній поліції за участю органів місцевого самоврядування забезпечити контроль виконання протиепідемічних вимог в громадських місцях та у громадському транспорті.

З протоколом засідання можна ознайомитися тут 

Останнє редагування 17 березня 2021, 16:08
0
репостів
0
репостів