Вівторок, 01 грудня 2020 20:12

За скаргою засудженого у лікарні № 98 при Шепетівській виправній колонії провели перевірку

До регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області Оксани Кізаєвої надходять звернення засуджених щодо порушення їх права на надання належної медичної допомоги в закладах охорони здоров’я кримінально-виконавчої системи Хмельницької області. Зокрема, в одному зі звернень засуджений зазначав, що під час проходження лікування в багатопрофільній лікарні № 98 при Шепетівській виправній колонії, яка, до речі, є єдиною лікарнею для в’язнів в Хмельницькій області, були відсутні елементарні умови.

«Вікно не відчиняється, вентиляція відсутня, освітлення  майже відсутнє, вода жовтого кольору з запахом, постільна білизна стара. І це в камері, де перебувають хворі після операцій! Окрім того, проводиться відеоспостереження з порушенням вимог – в камері під час проведення перев’язок  в інтимних зонах», - йшлося у скарзі засудженого.

Регіональний представник ініціювала проведення відповідної комплексної перевірки, за результатами якої більшість скарг засудженого підтвердилися, були виявлені порушення вимог законодавства щодо належного матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених під час лікування в багатопрофільній лікарні.

Так, під час обстеження палати лікарні працівниками місцевої прокуратури та управління Держпродспоживслужби встановлено, що з чотирьох плафонів для освітлення належно працює лише один, який облаштований лише однією лампочкою, захищеною арматурою; у вказаній палаті наявна лише одна кватирка, яка не забезпечує належну вентиляцію приміщення.

Крім того, встановлено, що відповідно до протоколу дослідження питної води, водопровідна вода в установі не відповідає вимогам ДСанПІН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» через підвищений вміст заліза, підвищену каламутність та забарвленість.

В листі Шепетівського районного управління Держпродспоживслужби зазначено, що необхідно провести дезінфекцію джерела водопостачання, промивку водонапірної башти, водопровідної системи, встановити (замінити) фільтр очищення води при вході у водопровідну систему закладу, провести заміну ламп розжарювання та захисних арматур.

Щодо проведення відеозйомки під час проведення медичних маніпуляцій в палаті – на даний час дане порушення усунуто, перев’язки проводяться в перев’язувальній хірургічного відділення, де відсутні камери відеоспостереження.

З метою усунення виявлених порушень, місцевою прокуратурою, на адресу начальника ДУ «Шепетівська виправна колонія (№98)» надано вказівку, яка на даний час перебуває на розгляді.

Така співпраця та взаємодія з місцевою прокуратурою має на меті вжиття невідкладних та дієвих заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень прав ув’язнених та засуджених у закладах пенітенціарної системи Хмельниччини.

Основні напрями співпраці між органами прокуратури та Офісом Омбудсмана визначено Меморандумом про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Офісом Генерального прокурора.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Адміністратор

Адміністратор сайту Шепетівки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением

Авторизація

Погода

Погода