Розділ Суспільство

Маємо активізуватися, щоб не допустити схем, які б дозволили іноземцям скуповувати землю – Сергій Лабазюк

Автор 17 жовтня 2020, 20:18
Маємо активізуватися, щоб не допустити схем, які б дозволили іноземцям скуповувати землю – Сергій Лабазюк на правах реклами

У Верховній Раді України уже зареєстрований президентський законопроект № 2590 «Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства». Він прямо не передбачає подвійного громадянства, оскільки для цього потрібні зміни до Конституції, але виключає з підстав для позбавлення українського громадянства – наявність іншого паспорта. Про це зазначив народний депутат України Сергій Лабазюк під час зустрічі з аграріями у Хмельницькому.

За його словами, аграріям необхідно активізуватися, щоб не допустити жодних схем, які б дозволили іноземцям скуповувати українську землю.

«Крім того, будемо відстоювати виділення додаткових коштів з Держбюджету, які б допомагали нашим фермерам купити додаткову землю на старті та розширити своє господарство вже у наступному році», - додав народний депутат.

Як відомо, ринок землі фактично стартує з 1 липня 2021 року. Нас запевняли про відсутність будь-якої можливості для придбання земель іноземцями до проведення Всеукраїнського референдуму, однак виявилося, що схеми обходу цієї заборони таки існують:

  • є можливість банків ставати власниками земель сільськогосподарського призначення в порядку звернення стягнення на них, як на предмет застави;
  • висока вірогідність запровадження подвійного громадянства, коли іноземці «для галочки» будуть отримувати українські паспорти та вільно купувати землю.

Тобто ми можемо мати ситуацію, коли Рада так і не внесе зміни щодо дозволу на подвійне громадянство, але підставу для позбавлення українського скасує і через таку колізію з’явиться механізм подвійного громадянства.

Сергій Лабазюк також акцентував увагу аграріїв на необхідності об’єднуватися у кооперативи.

«Сільськогосподарська кооперацію – хороший та дієвий механізм підвищити конкурентоздатність агрокомплексу. У рамках запуску ринку землі - це питання стає ще актуальнішим!», - додав він.

Йдеться зокрема про закон №0856 «Про сільськогосподарську кооперацію», співавтором якого є Сергій Лабазюк.

У ЄС частка сільгосппродукції виробленої кооперативами сягає від 40 до 70%, коли в Україні ледь набирається 1%.

В Україні велику частку аграрного ринку складає індивідуальне виробництво, але лише великі компанії мають доступ до дорогої техніки та обладнання через більше фінансування та об’єми виробництва. Цей закон дає можливість домогосподарствам, особистим селянським та фермерські господарствам отримати доступ фактично до тих ресурсів, які мають великі компанії.

Крім того – фермери можуть засновувати сільськогосподарські кооперативи для спільного виробництва, кооператив може надавати до 20 відсотків своїх послуг тим, хто не є його членами, а це розширення поля для діяльності; реєстрація або вихід з кооперативу максимально спрощений.

0
репостів
0
репостів