Адміністрація підприємства застерігає не використовувати 7-8 жовтня воду з міської водомережі для питних та харчових потреб. У період хлорування воду з крана можна брати лише для технічних потреб (прибирання, миття рук тощо).
Просимо також врахувати, що станції доочистки питної води на
- просп. Миру, 28Д,
- вул. Старокостянтинівське шосе, 30Б,
- вул. Українській, 67В
не будуть працювати впродовж 7-8 жовтня.
Рекомендуємо завчасно зробити необхідний запас води на ці дні.
Для чого потрібне сезонне хлорування?
Вся вода, яка протікає через мережу водопроводів Шепетівкаводоканалу, проходить попередню очистку та фільтрацію. Проте, після того, як вода потрапляє до трубопроводів, відбувається її вторинне забруднення через відповідний стан труб.
Оскільки на території Шепетівки, водопроводи переважно всі старого зразка, тобто металеві. Відповідно стінки цих металевих труб піддаються корозії і на них формується осад та біоплівка. У цьому осаді створюються «райські» умови для розвитку різних мікроорганізмів – основного джерела забруднення питної води. Осад та біоплівка з часом мінералізуються та при змінній швидкості води у трубах (через витоки та прориви) їх частинки відриваються від поверхні трубопроводу та забруднюють питну воду.
Дієвим та безпечним для здоров’я способом покращення якості питної води є хлорування та промивання водопровідних мереж. Це необхідно робити не рідше, ніж двічі на рік. Так передбачено законодавством і цих норм дотримується Шепетівкаводоканал у своїй роботі. Особливо важливим хлорування та промивання мереж є зараз, у час пандемії коронавірусної хвороби.
“У нас сезонне хлорування та промивання відбувається весною (початок квітня) та восени (початок жовтня). Саме цей процес дозволяє проникнути у найвіддаленіші куточки трубопроводів та запобігати виникненню хвороботворних бактерій та вірусів у питній воді”, - зазначає Ольга Швець, завідувачка лабораторії Шепетівкаводоканалу.