Розділ Суспільство

Ліквідація Славутського району поки що відкладається

Автор 15 липня 2020, 17:50

Сьогодні, 15 липня, у Києві, перед будівлею Верховної ради України, Славутська делегація на чолі з міським головою Василем Сидором разом із представниками органів місцевого самоврядування, депутатами місцевих рад, небайдужими жителями Хмельниччини взяли участь у мирній акції з вимогою до народних депутатів не підтримувати законопроєкт № 3485 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» та проєкт Постанови Кабінету міністрів України №3650 «Про утворення та ліквідацію районів».

Нагадаємо, що згідно законопроекту Славутський, Ізяславський та Полонський район мав увійти до Шепетівського району.

І от сьогодні Верховна Рада зняла з порядку денного засідання проєкт постанови № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Із відповідною пропозицією виступив перший заступник голови депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

“У нас є пропозиція забрати з порядку денного сьогодні проєкт постанови 3650”, - сказав Корнієнко.

При цьому Голова ВР Дмитро Разумков поцікавився, чи не буде заперечень у решти парламентаріїв. Депутати підтримали зняття з розгляду цього питання.

Славутська делегація відразу поспішила записати це у свої заслуги:

Відстоюючи інтереси громад, разом із представниками з інших регіонів України, нам вдалося домогтися зняття з порядку денного парламенту вищевказаних проєктів.

Разом з тим сьогодні Рада офіційно призначила місцеві вибори на 25 жовтня. Після чого Центральна виборча комісія звернулася до Верховної Ради із закликом на законодавчому рівні забезпечити належне проведення місцевих виборів 25 жовтня.

Зокрема, на думку ЦВК, проблемним є проєкт постанови №3650 про скорочення кількості районів в Україні з 490 до 129. В комісії вважають, що укрупнення районів істотно вплине на здійснення окремих виборчих процедур. Наприклад, до складу низки новоутворених районів увійдуть понад 700 виборчих дільниць, а отже відповідні районні виборчі комісії повинні будуть забезпечувати як утворення відповідної кількості дільничних комісій, так і адміністрування виборчого процесу на них. Таке навантаження, на переконання Центрвиборчкому, створює серйозні ризики щодо належної організації виборчого процесу та потребує відповідного корегування виборчого законодавства.

Крім того, вважають у ЦВК, розсинхронізованість прийняття рішення про зміни адміністративно-територіального устрою та внесення змін до Виборчого кодексу можуть спричинити нові прогалини у правовому регулюванні, створити невиправдані складнощі та призвести до непрогнозованих результатів.

Також, наголошують в комісії, подальше зволікання із прийняттям законопроєкту №3485 та набранням ним чинності може призвести до неможливості вчинення окремих процедур, спрямованих на підготовку до місцевих виборів 25 жовтня. Адже, наприклад, відповідно до положень указаного законопроєкту подання кандидатур до Центральної виборчої комісії для формування відповідних територіальних виборчих комісій триватиме з 26 липня до 5 серпня 2020 року.

Крім того, звертають увагу в ЦВК, в разі неприйняття рішення про утворення нових районів украй необхідно буде вносити корективи, зокрема, до виборчого законодавства, оскільки за рішенням уряду окремі новоутворені громади належать за діючим адміністративно-територіальним устроєм до різних районів, що спричинить значні проблеми стосовно проведення виборів у районні ради, оскільки організаційно неможливо буде віднести територію таких громад до конкретного району. Це зумовить невизначеність щодо утворення округів, організації голосування, транспортування виборчої документації, встановлення підсумків та результатів голосування в таких громадах і районах.

0
репостів
0
репостів