В результаті до 5-ти найбільш критичних проблем за версією активних містян увійшли:
- Відсутня мережа громадського екологічного транспорту (транспорт, який здійснює мінімальні викиди в повітря - тролейбуси, електро-таксі тощо)
- Відсутня інфраструктура для велосипедного транспорту (велосипедні доріжки, пункти швидкого ремонту велосипедів тощо)
- Забруднення міських водойм
- Немає можливості відсортовувати відходи поблизу власної домівки із подальшим цільовим направленням на переробку (наприклад, сортування пластику, скла, макулатури, тари з жерсті, органічних залишків тощо)
- Немає можливості здати небезпечні відходи в місті (наприклад, термометри, лампи розжарювання, тара із під побутової хімії, батарейки тощо)
Детальні результати опитування "Кліматичні проблеми міст Хмельницької області" із коментарями знайдете в прикріпленні під цим матеріалом.
Зазначимо, що результати опитування стануть основою для інтерв'ювання кандидатів у міські голови Шепетівки, аби зрозуміти, як вони планують протидіяти виявленим кліматичним проблемам.
Нагадаємо, Хмельницький енергетичний кластер спільно з організаціями, які входять до Українська Кліматична Мережа, розпочав участь в проєкті "Зміцнення громадянського суспільства у здійсненні національної кліматичної політики" від громадської організації Екодія. Метою ініціативи є просування кліматичних рішень у Хмельницькій, Кам'янець-Подільській та Шепетівській громадах через комунікаційну роботу з кандидатами на посади міських голів, партіями та кандидатами у депутати, а також з місцевою владою та громадськістю. Така робота особливо актуальна в контексті місцевих виборів, адже важливо, щоб майбутні міські голови та депутати зважали на кліматичні виклики та екологічні проблеми в своїх виборчих програмах.