Основним зовнішнім чинником, який визначає термін проходження всіх етапів розмноження річкових раків є температура води та гідрологічний режим конкретного року.
«Спарювання та закладка ікри у раків розпочинається за температури води нижче 10 C. Станом на третю декаду листопада температура води у водних об’єктах Хмельницької області становила 5-8 C. Такі умови є оптимальними для річкових раків, тому аби сприяти відновленню їхньої популяції на території області встановлюється заборона на їх вилов», - зазначили у відділі іхтіології та регулювання рибальства Хмельницького рибоохоронного патруля.
Нагадуємо, лов раків під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП та штраф, розмір якого коливається від 34 до 680 гривень.
Крім того, за кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн.
Хмельницький рибоохоронний патруль закликає всіх рибалок дотримуватись заборони на вилов річкових раків. Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства : (068) 384-98-10.
Довідково. Нагадуємо, що з першого листопада на Хмельниччині діє осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах, яка триватиме до початку весняно-літньої заборони на період нересту 2020 року.