Шепетівська єпархія залишається в РПЦ?

Автор

Нещодавно Міністерство культури опублікувала список релігійних організацій, які мають змінити назву, тобто, конкретно вирішитися, чи ідентифікувати себе як РПЦ. У переліку релігійних організації, які підпадають під дію частини 7 статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», потрапила Шепетівська і Славутська єпархія. Центр, якому вона підпорядковується, — Російська православна Церква. Такого висновку дійшла релігієзнавча експертиза, пише «Урядовий кур’єр».

Експертиза визначила п’ять церков, управління яких перебуває у Росії: Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ МП); Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ); Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва — Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ); Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода); Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

То ж вищезгадані організації, а це парафії, релігійні братства, монастирі, духовні семінарії, училища та академії — мають упродовж трьох місяців внести в свої статути відомості про те, що їхні керівні центри знаходяться в Росії, подати документи на реєстрацію. Релігійним організаціям, які діють на території України та є частиною цих об’єднань також доведеться змінити назву.

Відомий не лише на Хмельниччині Різдво-Богородичний чоловічий монастир Шепетівського району, що в селі Городищі, також є релігійною організацією, що підпорядковується РПЦ. Його та інші храми, монастирі та братства Шепетівської та Славутської єпархії зазначено у переліку організацій, що підлягають перейменуванню. Всього у цьому списку рівно 1 тисяча парафій Хмельниччини, які мають вказати в назві про пряме підпорядкування Російській православній церкві.

Цікаво, що до вказаного переліку ввійшли церкви Ізяславщини та інших районів області, які раніше оголосили про перехід до Православної церкви України. Чому так сталося, в коментарі пояснив очільник Хмельницької та Кам’янець-Подільської єпархії ПЦУ Антоній Махота, мовляв, церкви, що перейшли до помісної, в реєстрі їх ще не зняли з обліку, бо вони ще в процесі перереєстрації.

Щодо ведення діалогу в процесі переходу до лона Православної церкви України парафій Шепетівщини, то в цій справі нещодавно єпархія ніби крапку поставила: 29 січня під час зборів духовенства єпархії всі священнослужителі одноголосно підтримали залишитись в канонічній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Радилося священство на чолі з очільником Шепетівської єпархії архієреєм Євсевієм у Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Шепетівки. Цією радісною для РПЦ звісткою поділилися вже на сайті Української православної церкви, тієї, що в єдності з МП.

Щодо канонічності останньої, то нагадаємо, що Патріарх Росії Кирило ще 15 жовтня 2018 року під час засідання синоду в Мінську припинив євхаристійне спілкування з Констатинопольським патріархатом, тобто, фактично закликав своє священство не звершувати спільні богослужіння з кліриками Константинопольського Патріархату, а мирянам не причащатися в храмах, що під юрисдикцією Константинопольського патріархату. За місяць відповідне рішення прийняв і очільник УПЦ МП митрополит Онуфрій під час священного синоду 13 листопада.

То ж від нині «канонічним» клірикам РПЦ і УПЦ МП та вірянам зась до храмів в Стамбулі, в США, в Анталії, на Криті і на острові Родос, кількох десятків храмів і в різних містах Європи та більшості монастирів, скитів та калив на Святій Горі Афон (вони перебувають в юрисдикції Константинопольського Патріархату).

Також нагадаємо, що не одне десятиліття «московські каноністи» вказували клірикам Київського патріархату щодо їхньої неканонічності, мовляв, їх не визнає Вселенський патріарх. А нині і самі розірвали з Константинополем євхаристійне спілкування.

Останнє редагування Середа, 10 липня 2019 00:18

Новини Шепетівки в месенджерах

Viber | Telegram

Люди, участвующие в этой беседе

Comments (9)

This comment was minimized by the moderator on the site

Якщо дані відомості (щодо Шепетівки) відповідають реаліям - громада міста хворіє. Її духовні лідери - прояв хвороби. Не може місто з такою кількістю активних захисників на Сході Неньки бути під Московією. Можливо духовні лідери не такі й...

Якщо дані відомості (щодо Шепетівки) відповідають реаліям - громада міста хворіє. Її духовні лідери - прояв хвороби. Не може місто з такою кількістю активних захисників на Сході Неньки бути під Московією. Можливо духовні лідери не такі й духовні... Можливо не вони мають бути Нашими лідерами...

Детальніше
ys93
This comment was minimized by the moderator on the site

А де громади? Невже вони самі вирішують з якою церквою нам бути.

voter16
This comment was minimized by the moderator on the site

Людям напевно від того стане легше жити,якщо перейдуть в УПЦ.Краще б зайнялися важливішими питаннями.

Вульф
This comment was minimized by the moderator on the site

У нас сепаратисти не тільки на Донбасі живуть , вся Україна просякла цим духом , інтересно батьки тих хлопців ,які загинули теж ходять в церкви мп? Я розумію що краще жити не стане ,але поки ми не станемо патріотами своєї держави ,в усіх її...

У нас сепаратисти не тільки на Донбасі живуть , вся Україна просякла цим духом , інтересно батьки тих хлопців ,які загинули теж ходять в церкви мп? Я розумію що краще жити не стане ,але поки ми не станемо патріотами своєї держави ,в усіх її критеріях,до тих пір нас будуть роздирати,вбивати,Як у росії люди не мають права голосу,так і тут ніхто нікого не буде запитувати ,Як скажуть так і буде і всі будуть
мовчати ,а потім будуть крайніх шукати

Детальніше
Viktorshe
This comment was minimized by the moderator on the site

Я нічого не маю проти патріотизму,але поки в нас при владі сидять корупціонери та бандити,які наживаються на війні та цукерках,це безглуздо. Хай люди самі вирішують в які їм церкви ходити,а не примишувати всіх переходити в УПЦ та допитувати...

Я нічого не маю проти патріотизму,але поки в нас при владі сидять корупціонери та бандити,які наживаються на війні та цукерках,це безглуздо. Хай люди самі вирішують в які їм церкви ходити,а не примишувати всіх переходити в УПЦ та допитувати священників,які відмовляються це робити.

Детальніше
Вульф
This comment was minimized by the moderator on the site

НЕ УПЦ - А ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА УКРАЇНИ - ПЦУ. А упц мп - це церква яка служить "рюському миру".В ПЦУ ніхто не примушуе ходити і хто, кого і де допитуе.Вульф ви це чули на свої вуха і на власні очі бачили?

voter16
This comment was minimized by the moderator on the site

В новини заглянь як священників з ПЦУ Московського Патріархату допитувало СБУ.

Вульф
This comment was minimized by the moderator on the site

Ще раз поясню ПЦУ це ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА УКРАЇНИ,а упц мп- це церква російського підпорядкування тобто рашенська. І скільки собаки не брешуть,караван іде.

voter16
This comment was minimized by the moderator on the site

Всеодно,це суті не змінить.

Вульф
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением