Експертиза визначила п’ять церков, управління яких перебуває у Росії: Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ МП); Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ); Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва — Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ); Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода); Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).
То ж вищезгадані організації, а це парафії, релігійні братства, монастирі, духовні семінарії, училища та академії — мають упродовж трьох місяців внести в свої статути відомості про те, що їхні керівні центри знаходяться в Росії, подати документи на реєстрацію. Релігійним організаціям, які діють на території України та є частиною цих об’єднань також доведеться змінити назву.
Відомий не лише на Хмельниччині Різдво-Богородичний чоловічий монастир Шепетівського району, що в селі Городищі, також є релігійною організацією, що підпорядковується РПЦ. Його та інші храми, монастирі та братства Шепетівської та Славутської єпархії зазначено у переліку організацій, що підлягають перейменуванню. Всього у цьому списку рівно 1 тисяча парафій Хмельниччини, які мають вказати в назві про пряме підпорядкування Російській православній церкві.
Цікаво, що до вказаного переліку ввійшли церкви Ізяславщини та інших районів області, які раніше оголосили про перехід до Православної церкви України. Чому так сталося, в коментарі пояснив очільник Хмельницької та Кам’янець-Подільської єпархії ПЦУ Антоній Махота, мовляв, церкви, що перейшли до помісної, в реєстрі їх ще не зняли з обліку, бо вони ще в процесі перереєстрації.
Щодо ведення діалогу в процесі переходу до лона Православної церкви України парафій Шепетівщини, то в цій справі нещодавно єпархія ніби крапку поставила: 29 січня під час зборів духовенства єпархії всі священнослужителі одноголосно підтримали залишитись в канонічній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.
Радилося священство на чолі з очільником Шепетівської єпархії архієреєм Євсевієм у Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Шепетівки. Цією радісною для РПЦ звісткою поділилися вже на сайті Української православної церкви, тієї, що в єдності з МП.
То ж від нині «канонічним» клірикам РПЦ і УПЦ МП та вірянам зась до храмів в Стамбулі, в США, в Анталії, на Криті і на острові Родос, кількох десятків храмів і в різних містах Європи та більшості монастирів, скитів та калив на Святій Горі Афон (вони перебувають в юрисдикції Константинопольського Патріархату).
Також нагадаємо, що не одне десятиліття «московські каноністи» вказували клірикам Київського патріархату щодо їхньої неканонічності, мовляв, їх не визнає Вселенський патріарх. А нині і самі розірвали з Константинополем євхаристійне спілкування.