Субота, 20 жовтня 2018 03:21

Уряд підняв ціну на газ та спростив отримання субсидій

19 жовтня Кабінет міністрів України на екстреному засіданні ухвалив рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада. Це була одна з умов отримання кредиту від МВФ.

Міжнародні кредитори вимагали прирівняти ціну на газ для населення і для промисловості, тобто підвищення мало скласти біля 60%, і в майбутньому це все таки станеться, але українські урядники таки погодили поступове підвищення. В уряді заявили, що якби вони не прийняли таке непопулярне рішення, то Україну би чекала фінансова криза.

І дійсно вже невдовзі було оголошено про підписану угоду між Міжнародним валютним фондом і Україною. Нова 14-місячна програма підтримки економічної політики stand-by (SBA) має замінити програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року, що спливає в березні 2019 року. Згідно неї Україна отримає 3,9 млрд доларів.

На тому ж засіданні стало відомо про спрощення порядку отримання субсидій. Як відомо, в травні цього року Уряд висунув кілька додаткових умов для отримання субсидії, їх суть зводилась до того, що всі непрацюючі, не мали права отримати допомогу доки не сплатять Єдиний соціальний внесок і не продовжать його сплачувати добровільно щомісячно надалі. Від 19 жовтня з'явилось ряд виключень з цього правила.

Українці, в населених пунктах яких немає центрів зайнятості, тепер можуть отримати допомогу після позитивного рішення комісії з питань призначення житлових субсидій. У Шепетівці безробітним достатньо стати на облік у центрі зайнятості. 

Якщо ваш роботодавець виявився недобросовісним та не сплатив Єдиний соціальний внесок за вас, то теж не варто переживати, відтепер ви теж маєте право отримати субсидію.

Також допомогу можуть отримати, після документального підтвердження, люди, які перебувають в складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК).

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника, ті, хто досяг пенсійного віку або отримує пенсію за вислугу років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу по інвалідності з дитинства, і діти з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов'язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсідіант має право платити тільки вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов'язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.

Останнє редагування Субота, 20 жовтня 2018 15:21
Адміністратор

Адміністратор сайту Шепетівки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Цікава штука коли всі ці законопроекти міряються столиею! та великими містами! А наприклад наше місто де вся інфраструктура знаходиться в ГЕПІ і заробітні платні сягають самі кращі в середньому 5000 грн! Не говорю про торгівлю де є і вищі...

Цікава штука коли всі ці законопроекти міряються столиею! та великими містами! А наприклад наше місто де вся інфраструктура знаходиться в ГЕПІ і заробітні платні сягають самі кращі в середньому 5000 грн! Не говорю про торгівлю де є і вищі зарплати! Наприклад жінка отримає зарплату 4000 а чоловік 5000 і двоє дітей шкільного віку коли кожного потрібно вдіти та взути! Так половину цих коштів потрібно віддати за комунальні платежі! За що жити??????????????? Коли ціни на продукти теж стрімко виростуть тому що перевезення товарів теж подорожчає 100%! Куди ми котимся не в Європу а ЖОПУ! І з кожним роком за допомогою цих траншів все глибше і глибше! Віддавати ці гроші потрібно буде вже мабуть правнукам або їхнім дітям!!!!! Держава заставляє нас з Вами працювати на УНІТАЗ і не більше! Не можеш платити на ПЯСКОРСЬКОГО!

Детальніше
myron
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением

Авторизація

Погода

Погода