Розділ Суспільство

Справедливість є! Але за неї треба боротися.

Автор 18 грудня 2014, 15:48
Білогірська районна комісія з питань поновлення прав реабілітованих  скасувала, за «відсутності складу злочину»,  рішення органів ГПУ Шепетівського округу про адміністративне вислання  Павла Афанасійовича Бокатюка. Зрозуміло, що йдеться про страшні часи сталінський репресій. Мешканець села Кур’янка, Павло Бокатюк  21-річним юнаком, разом зі своїми батьками, у 1932 році був висланий до Сибіру.
Шепетівські чекісти начепили йому тавро «куркуля»,  ставили за вину і критику колгоспного ладу, і, навіть, «організацію в селі хресної ходи».  Повернутися на рідну Вкраїну Павлу  Бокатюку вже ніколи не довелося. Лише нещодавно його син, Михайло Павлович, із далекого Красноярського краю звернувся до української влади з проханням відновити справедливість -  зняти з Павла Омеляновича клеймо «ворог народу».

За даними районної комісії з питань поновлення прав реабілітованих, в часи сталінщини із Білогірщини  в далекий Сибір як  «вороги народу» були виселені близько тисячі сімей. 156 польських сімей, нібито через зв'язок із «націоналістичними елементами», були вислані в Казахстан. Жертвами сталінського тоталітаризму стали не лише українці й поляки, а також євреї та росіяни. 
0
репостів
0
репостів