Розділ Суспільство

На водоймі-охолоджувачі ХАЕС занурюють хвойні гілки: хто і для чого

Автор 17 квітня 2025, 15:26

Для покращення умов природного відтворення водних біоресурсів під контролем Хмельницького рибоохоронного патруля користувач, який здійснює діяльність в умовах режиму СТРГ, встановив 150 нерестових гнізд на водоймі-охолоджувачі Хмельницької АЕС.

Штучні нерестовища утримуватимуть ікру на однаковій глибині з рівнем води, даючи ікринкам якомога більше шансів на виживання.

Субстрат для штучних нерестовищ виготовляють з природних матеріалів – хвойних гілок, сухої трави, очерету, коріння дерев, кущів, на яких відкладають ікру сазан, лящ, плітка та інші аборигенні мешканці українських водойм. За умови дефіциту природних нерестовищ, головна перевага штучних гнізд – низька вартість, достатня міцність і екологічно безпечний матеріал.

У подальшому рибоохоронці спільно з користувачем стежитимуть за станом відкладеної ікри.

Також нагадуємо рибалкам про встановлення нерестової заборони у 2025 році, заборону вилову річкових раків, що триватиме до 30 червня 2025 року. Якщо Ви стали свідком незаконного вилову водних біоресурсів, їх збуту або замору риби, телефонуйте на «гарячу лінію» Хмельницького рибоохоронного патруля за телефоном: (068) 384-98-10.

Хмельницький рибоохоронний патруль

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.

0
репостів
0
репостів