Розділ Суспільство

Мешканка Шепетівщини зареєструвала у своєму помешканні чоловіка, тепер не може його спекатися

Автор 28 січня 2025, 13:29

На Шепетівщині домовласниця звернулася до суду з проханням визнати зареєстрованого у її помешканні чоловіка таким, що втратив право користування будинком з господарськими будівлями. Про цей випадок розповіла Пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

За її словами, цей чоловік їй – стороння людина. На початку АТО він попросив зареєструвати своє місце проживання у її будинку і вона погодилася, попередивши, що при потребі він має знятися з реєстрації. Проте добровільно зараз він цього робити не хоче. 

Білогірський районний суд Хмельницької області відмовив їй у позові.

Жінка подала апеляційну скаргу з проханням скасувати рішення місцевого суду та задовольнити позов. Указала, що при ухваленні рішення суд помилково послався на ч. 2 ст. 405 Цивільного кодексу України, у якій ідеться про члена сім’ї власника житла, оскільки відповідач ніколи не перебував з нею в зареєстрованому шлюбі та не є членом сім`ї. При цьому суд не взяв до уваги, що в судовому засіданні чоловік підтвердив: наразі він не проживає за місцем реєстрації.

Колегія суддів апеляційного суду звернула увагу, що відповідач набув право користування будинком згідно із законом – на підставі згоди власниці. Він живе там з 2014 року й іншого житла у власності чи користуванні не має. Тому виселення з цього помешкання ставить під загрозу його соціальний статус. Втративши право користування житлом, він може стати безхатченком.

Тож його права, на думку колегії, також підлягають захисту, позаяк позбавлення права на житло не лише має ґрунтуватися на вимогах закону, але таке втручання повинно бути виправданим, необхідним для захисту прав позивача та не покладати надмірний тягар на відповідача.

«У цій справі право власності позивача лише певним чином обмежене законним правом проживання відповідача. Однак позивач на захист такого обмеження вимагає саме позбавлення відповідача права на житло, що не є пропорційним втручанням та не свідчить про легітимність мети цього позову», – вважає ХАС.

Апеляційний суд також зауважив: домовласниця не довела, що реєстрація місця проживання та проживання чоловіка у будинку перешкоджають їй користуватись своїм майном, а також те, що він там не мешкає вже понад два роки.

При цьому колегія суддів погодилася з апелянткою, що суд першої інстанції при вирішенні спору помилково послався на норми ч. 2 ст. 405 ЦК України.

Тому частково задовольнила вимоги апеляційної скарги й постановила змінити рішення місцевого суду, виклавши мотивувальну частину в редакції своєї постанови. У решті рішення залишила без змін.

Останнє редагування 28 січня 2025, 14:56
Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:15 31/01/2025
    Найдорожча річ в світі - дурість . За неї приходиться найдорожче платити . Яка була ціль у власниці прописуючи чужу людину ? Вона з юристом консультувалась ? Моя подруга - адвокат порадила мені не реєструвати першого чоловіка в моїй квартирі , а він дУУУже просив. Навіть в приватизованій - не реєструвати . Нікого ніколи порадила не реєструвати нехай хоч в ноги падають і ридають - ніколи і нікого . Тому що потім без згоди зареєстрованого ви не зможете ні продати квартиру , ні подарувати , ніякі операції з своїм майном ви взагалі не зможете зробити . Лише якщо він не проживає в квартирі більше двох років . Навіть якщо зареєстрований живе в квартирі , але  не сплачує за комунальні ,тощо тягарем лягає на вас - його все рівно суд не присудить зняти з реєстрації . Думайте головою і не чіпляйте неприємності собі на цю саму голову .
  • Цей коментар не опублікований.
    · 05:55 31/01/2025
    Яка хата, такий тин ...! Яка влада, такі суди ...!
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:23 30/01/2025
    Тобто власник житла не є власником а суд визначає хто має прописаний бути у будинку ! Що значить він буде безхатченком ? Його значить прописали , виручили а він вже на житло ,не зрозуміло яким чином , претендує . Цікава судова розвязка то може відразу переписати хату на держаау ?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 19:40 30/01/2025
    Так і роби добро Невже Ви не знали,що всі чоловіки сволоти.Як у казці вліз,а тепер жінку робить бомжом.Це нормально.Ну і закони.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 10:27 30/01/2025
    Він же не проживає за місцем реєстрації,значить має житло в іншому місці.Так,що він не безхатченко і немає чого хвилюватись за його соціальний статус 
  • Цей коментар не опублікований.
    · 09:11 30/01/2025
    Нщоби виписати з свого помешкання яка була зарегістрована не потрібно йти до суду - брати документи на право власності йти в ЦНАП і виписує без всяких проблем за 3 дні закон вступив в силу з 2023 року, я сам мав таку проблему вирішив без суда і нервів
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:38 29/01/2025
    Ця жінка має право без суду як власниця виписати його відповідно до пп.5п.50.п61Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) номер 265від 07.02.2022 року.Моя двоюрідні сестра також судилась з бувшим чоловіком суд не присудив а в реєстраційні службі його виписали.то це з бувшим чоловіком а то чужа людина так що ідіт і зніміть його з обліку совєтую
  • Цей коментар не опублікований.
    · 15:17 29/01/2025
    Це повний маразм чужа людина 
    Претендує на житло

    Хай би. Той судья собі поселив
    • Цей коментар не опублікований.
      · 12:38 30/01/2025
      @Олена На жаль така практика є сама через суд виписувала хотя йдня не прожимасьвав за місцем прописки.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 23:02 28/01/2025
    Цікаво,чому власниця житла має дбати про соціальний статус якогось безхатченка, лише через те,що мала необережність, колись,зжалитися і зареєструвати його в своєму помешканні.Нехай би хтось із суддів,таких жалісливих,зареєстрував його у себе дома.
0
репостів
0
репостів