Праця ненормована, у доволі складних умовах, бо ремонти вимагають оперативності. Тож немає сьогодні чужої біди, відгукуємось на прохання допомогти. Гуртуємось заради взаємопідтримки.
Близько 130 тисяч мешканців Кривого Рогу, майже дві тисячі будинків залишилися без опалення у листопаді. Тепла немає у десятках шкіл, лікарень та дитскадків.
Опалювальний сезон у Кривому Розі мав початися наприкінці жовтня. Тепло там, як і в багатьох українських містах, подається лише централізовано – половину міста обігріває комунальна тепломережа, половину - компанія АТ "Криворізька теплоцентраль", яка належить "Нафтогазу". Саме з другою компанією виникли проблеми. Старі труби, які давно не міняли, постійно прориває.
Опалення не змогли подати вчасно у майже дві тисячі багатоповерхових будинків, які вона обслуговує.
Через місяць після того, як мав початися опалювальний сезон, влада міста попросила уряд втрутитися у ситуацію і допомогти. У зриві опалювального сезону там звинуватили АТ "Криворізьку теплоцентраль", яка підпорядковується НАК "Нафтогаз". І запевнили, що у комунальних котельнях все гаразд.
"Чому ми не звернулися на найвищий державний рівень три тижні тому? Тому що керівництво "Теплоцентралі" на щоденних селекторах з пуску тепла та в інформації, що надавалася особисто, брехало, говорило, що у них все добре… По комунальній тепломережі працюють усі котельні", - заявив в.о. мера міста Юрій Вілкул.
В "Криворізькій теплоцентралі" на ці звинувачення відповіли, що цілодобово працюють над ліквідацією аварії, пообіцявши повернути тепло всім мешканцям до 8 грудня.
Компанія у фейсбуці назвала кілька причин настільки масштабних проблем з опаленням, але потім видалила цей пост. Там заявили про нестачу кадрів для проведення ремонту, про нестачу грошей на ремонт через накопичені борги підприємства за останні 30 років, і про те, як руйнують тепломережі обстріли.
Все місто в ямах
Про те, що ремонт тепломереж не відбувається, мешканці Кривого Рогу бачили на власні очі. По місту цілий рік було безліч розритих ям з трубами, кучугурами землі по кілька метрів висотою, які треба було обережно обходити. До цих труб, за словами мешканців місця, місяцями ніхто не підходив.
Такі ями є біля будинків і Міли Канєвської, і Вікторії Петрушенко. Викопали їх ще минулої весни.
Після того, як до ситуації в Кривому Розі привернули увагу, до міста наприкінці листопада приїхав віцепрем’єр, міністр розвитку громад Олексій Кулеба, який пообіцяв вирішити ситуацію. У місті відкрили штаб по ліквідації наслідків аварій. У будинках, де немає тепла, пообіцяли не виключати світло і не нараховувати комунальні платежі за опалення.
Ремонтні бригади до Кривого Рогу направили з Києва, з Київської, Харківської, Полтавської, Черкаської, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської та Хмельницької областей.
"У Харкові така жахлива ситуація з обстрілами, а люди звідти приїздять до нас і допомагають нам. Невже нашій владі не соромно за таке. Де вони були раніше, чому не було підготовки до опалювального сезону", - говорить у розмові з ВВС один з мешканців міста, який попросив не називати своє ім’я.
І "Криворізька теплоцентраль", і міністерство розвитку громад щодня звітує у соцмережах про нові будинки, підключені до тепла.
Однак багато де опалення знову зникає вже після підключення. Стаються повторні прориви труб.
16 додаткових ремонтних бригад до Кривого Рогу відправив НАК "Нафтогаз".
На ранок 9 грудня 328 житлових будинків залишаються без тепла. Як повідомили у Міністерстві розвитку громад і територій, 129 будинків були тимчасово відключені повторно для усунення втрат теплоносія, а ще 199 не підключені з початку опалювального сезону.
Через зрив опалювального сезону розпочато кримінальне провадження, розслідування триває.