У правоохоронних органах Олександр розпочав службу в 1999-му році — працював у секторі громадської безпеки. У 2012-му році перейшов у кримінально-виконавчу службу. Проте, після повномасштабного вторгнення, коли почалось формування штурмової бригади «Лють», одразу подав документи.
У мене батьки військові, багато друзів теж у цій сфері. Тому ще з 2014-го, коли почалось АТО, я розумів, що може бути щось масштабніше, і доведеться воювати. Тому готувався — читав спеціалізовану літературу, проходив різні доступні навчання з медицини, тактики тощо, — говорить поліцейський.
Олександр Пасічник потрапив до лав батальйону «Луганськ-1», який воює у складі штурмової бригади «Лють» Нацполіції.
Це підрозділ зі славними бойовими традиціями. До нього увійшли як колишні начальники в званні полковників чи підполковників, так і юні хлопці, починаючи з 18-19 років, — розповідає Олександр. — Та не було ніякої конкуренції — тільки співпраця та взаємна підтримка.
Олександр теж доволі швидко пройшов шлях від рядового бійця до командира штурмового взводу. Разом із побратимами йому доводилось воювати на «найгарячіших» напрямках — Курдюмівка, Торецьк, Часів Яр.
— На фронті взагалі немає «холодних» точок, — каже поліцейський. — Десь спокійніше, десь — не дуже. Але вмить все може змінитися. Ми працюємо з іншими підрозділами Сил безпеки і оборони. Військові надають нам вогневу підтримку, ми їм — штурмову, наша аеророзвідка допомагає військовим. Одним словом, повна взаємодія.
Приязно поліцейський відгукується про місцеве населення:
Там, де ведуться активні бойові дії, населення практично не залишилось. Дуже гарно в напрямку евакуації працюють «Білі янголи». Але в таких містах, як Краматорськ, Слов’янськ, Костянтинівка, люди дуже патріотично налаштовані. До прикладу, коли перебував на лікуванні, медики турбувалися про нас, як про рідних, приносили нам домашню випічку та інші необхідні речі. Згадували окупацію 14-го і було зрозуміло, що вони не хочуть знову повертатися у той «совок».
За більш, ніж 1,5 роки на фронті Олександр неодноразово був поранений. Крайній раз під населеним пунктом Часів Яр потрапив під ворожий скид з дрона і отримав численні осколкові поранення. Деякі ще й досі не вдалося витягти. Тож поки майор поліції відновлюється і несе службу в територіальному підрозділі поліції в Шепетівці.
Та я активно займаюся реабілітацією: і з медиками, і самостійно. Хочу повернутися в бойовий підрозділ, навчати молодих, бо практичного досвіду маю чимало, — говорить Олександр Пасічник.
А майбутнім захисникам поліцейський радить готуватися: читати спеціалізовану літературу, за можливості проходити різноманітні курси з медицини, тактики, вогневої підготовки, займатися спортом.
Це наша країна. Хто ж її захистить, як не ми самі?» — підсумовує Олександр Пасічник.
Сектор комунікації поліції Хмельницької області