"Сьогодні перші відібрані в рамках проєкту громади, їх 22, стали пілотними в Альянсі доброчесності. Це важлива ініціатива, і вона має бути масштабована. Особливо на ті громади, де відбуватимуться процеси відновлення. Навіщо ми це робимо? Безумовно, це зміцнення довіри громадян, сьогодні це наше ключове завдання", - повідомив віцепрем'єр-міністр відбудови, міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба під час презентації Альянсу доброчесності місцевого самоврядування (Local Integrity Alliance) у понеділок.
Кулеба наголосив, що боротьба із корупцією - питання національної безпеки всієї держави та ефективності діяльності громад.
"Прозорість дії та рішень місцевої та регіональної влади - це не лише зміцнення стійкості у відбитті загроз національній безпеці, а й зміцнення наших євроінтеграційних позицій", - зазначив він.
Альянс діє в межах проєкту "Сприяння доброчесності в публічному секторі" (Pro-Integrity), що фінансується спільно USAID та UK International Development. У 2024 році відібрано до Альянсу перші 22 громади, які стануть взірцем оцінювання управлінських та корупційних ризиків у критичних сферах повноважень місцевого самоврядування, покращення регуляторної політики, удосконалення та впровадження нових цифрових рішень для мешканців громад, побудови партнерств із міжнародними фінінститутами та громадами.
Пілотними громадами стали Чугуїв, Мерефа, Люботин, Миргород, Тростянець, Прилуки, Шепетівка, Бориспіль, Ірпінь, Буча, Олександрія, Біла Церква, Ромни, Жмеринка, Хмільник, Умань, Кам'янець-Подільський, Харків, Хмельницький, Кропивницький, Вінниця, Полтава.
Протягом п'яти років Альянс об'єднає 80 українських громад.
Головні цілі Альянсу
- Впровадження стандартів доброчесності. Учасники першої когорти Альянсу стануть прикладом для інших громад, демонструючи ефективні практики у сферах прозорості, підзвітності та запобігання корупцієї.
- Підтримка реформ. Завдяки Альянсу громади отримають інструменти для оцінки ризиків, вдосконалення регуляторної політики та запровадження або покращення існуючих цифрових рішень, що сприятимуть сталому розвитку та економічному зростанню.
- Залучення громадянського суспільства. Проєкт передбачає активну співпрацю місцевої влади з громадськістю, щоб підтримувати активний діалог для підвищення довіри та спільного пошуку ефективних рішень.