Водночас проведення службового розслідування щодо факту отримання груп інвалідності прокурорами Хмельницької обласної прокуратури триває.
Раніше керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник відреагував на поширену в ЗМІ інформацію про інвалідність своїх колег та зазначив, що сам отримав групу у 2017 році.
Олійник підтвердив, що теж має інвалідність внаслідок травми, отриманої у 2005 році на робочому місці під час вивчення матеріалів кримінального провадження.
«Чисельний склад прокуратури області складає 225 прокурорів. А інвалідність мають лише 48, тому стверджувати що уся прокуратура складається з осіб з інвалідністю не є правильним. Більше того, інвалідність більшості працівників отримана не за останні роки», – прокоментував він.
Появу у публічному просторі інформації про інвалідність хмельницьких прокурорів він назвав «дискримінацією за ознакою професії прокурор».
Нагадаємо, напередодні журналіст Юрій Бутусов повідомив, що керівниця медико-соціальної експертної комісії Хмельниччини Тетяна Крупа, вдома у якої знайшли 6 млн доларів готівкою, допомогла оформити інвалідність 50-м прокурорам на Хмельниччиині та їхнім близьким родичам.
Серед інших інвалідність 2 групи оформив і головний прокурор Хмельницької області Олексій Олійник та його дружина Ірина Олійник. Олексій Олійник отримав право пенсію у зв’язку з інвалідністю у віці 37 років в 2017 році. Тоді за рік він отримав 34 тис. грн пенсії. Вже у 2023 році прокурор отримав підвищену пенсію – 251 тис. грн. Підвищену пенсію отримала і його дружина Ірина. Загалом вони отримали з пенсійного фонду 2,5 млн грн.
Загалом 50 прокурорів-інвалідів Хмельницької прокуратури отримали з Пенсійного фонду понад 54 млн грн пенсії.