Розділ Суспільство

Депутати ухвалили закон про збільшення штрафів за порушення правил мобілізації

Автор 09 травня 2024, 17:32

Верховна Рада ухвалила в цілому за законопроєкт №10379, який передбачає збільшення штрафів для порушників закону про мобілізацію, повідомив у своєму телеграмі народний депутат Ярослав Железняк. Рішення ухвалили 256 парламентарів.

За ухилення від мобілізації у воєнний час передбачені штрафи для громадян від 17 до 25 тисяч гривень, для посадових та юридичних осіб – від 34 до 59 тисяч гривень.

Тепер прийнятий законопроєкт мають підписати спікер ВР, а потім президент. Після чого закон набуде чинності наступного дня після оприлюднення законі.

Відповідно до нових правил, за неявку до ТЦК за повісткою, ухилення від постановки на облік та за несвоєчасне оновлення даних призначатимуть мінімальний штраф у 17 тисяч гривень. А підприємства, які ігнорують необхідність ведення військового обліку працівників, каратимуть на суму від 34 тисяч гривень.За повторні порушення штрафи будуть збільшувати.

Відповідно до чинних норм, за порушення правил військового обліку передбачений штраф від 510 до 850 гривень. За повторне правопорушення штраф збільшується від 850 до 1 700 гривень.

Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

До речі сьогодні Президент Володимир Зеленський підписав закони щодо продовження терміну дії воєнного стану в Україні, а також продовження строку проведення загальної мобілізації з 14 травня до 11 серпня. Це вже одинадцяте продовження воєнного стану та мобілізації з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Останнє редагування 09 травня 2024, 17:46
0
репостів
0
репостів