Розділ Суспільство

На Шепетівщині у шести колодязях зі 114-ти перевірених вода виявилась тимчасово непридатна для вживання

Автор 07 листопада 2023, 16:26

Фахівцями відділу державного нагляду за дотримання санітарного законодавства Шепетівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області проведено обстеження децентралізованого водопостачання (криниці громадського користування) у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення щодо питної води та питного водопостачання.

В ході вищезазначеного заходу, що проводився відповідно до Законів України «Про систему громадського здоров’я», «Про питну воду та питне водопостачання», Доручення Прем’єр-міністра України від 20.12.2022 № 57940/38/1-21, виявлено, що більша частина споруд криниць не благоустроєні та потребують ремонту (заміна дашків, ремонт або заміна бетонних стінок кілець, оскільки вони не цілком щільні та в них наявні шпарини, відсутність глиняного замка, захист та утеплення колодязів від замерзання).

Загалом спеціалісти Держпродспоживслужби області відібрали 195 зразків води децентралізованого водопостачання у Шепетівському, Хмельницькому та Кам'янець-Подільському районах Хмельниччини.398644025 664621052445730 4554089088558113745 n

За результатами перевірки: рідина у двох районах області тимчасово не придатна до вживання. Про це розповів в.о. начальника управління з дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Віталій Носатов.

За його словами, майже 65 зразків спеціалісти відібрали у трьох районах на санітарно-хімічні показники, 65 — на мікробіологічні показники та 65 — на пестициди визначення хлорорганічних та фосфороорганічних сполук.

В Кам’янець-Подільському районі, розповів Віталій Носатов, відібрали 48 зразків, з них 16 — на санітарно-хімічні, 16 — на мікробіологічні показники та 16 — на пестициди.

"В трьох зразках виявлені незначні відхилення по мікробіологічним та санітарно-хімічним показникам. Тобто, ця вода є тимчасово непридатна для вживання людиною", — пояснив Віталій Носатов.

В Шепетівському районі, за його словами, відібрано 114 зразків. З них 38 — на санітарно-хімічні, 38 — на мікробіологічні показники та 38 — на пестициди.

"В шістьох зразках також виявлені незначні відхилення по мікробіологічним та санітарно-хімічним показникам. До того часу, поки дане джерело децентралізованого водопостачання не пройде дезінфекцію, вода вважається не придатною для вживання", — зазначив в.о. начальника управління з дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби.

Найкращі показники, за його словами, у Хмельницькому районі. Там відібрано 33 зразки води питної з децентралізованого водопостачання. Відхилень виявлено не було.

0
репостів
0
репостів