Він є уродженцем та жителем села Пліщина. Наразі захищає терени нашої держави на Донеччині.
"Золотий хрест" серед відзнак Головнокомандувача ЗСУ займає особливе місце. Ним нагороджують осіб рядового і сержантського складу за успішне виконання бойових завдань.
"Золотого хреста" отримують також військові, які за відсутності офіцера взяли на себе командування діями бойового підрозділу.
Для нашого земляка це вже третя нагорода. Валерій вже отримав медаль «Незламним героям російсько-української війни» та нагрудний знак «Україна або смерть».
Історія та значення нагороди «Золотий хрест»
Хрест здавна був важливим елементом козацької символіки. У буремні часи української революції на початку ХХ століття (1917-1921 роки) саме хрест був головним символом для відзнак військових. В УНР запровадили єдину нагороду – Залізного хреста за зимовий похід і бої.
Потім хрести використовувала у системі нагород Українська повстанська армія.
Система нагород Головнокомандувача ЗСУ
Практично всі нагороди Головнокомандувача ЗСУ базуються на символі хреста.
Найвищою нагородою є "Хрест Заслуги" – її отримують за особливі заслуги у захисті України.
"Хрестом хоробрих" нагороджують військових та працівників ЗСУ за героїчний вчинок під час бойових дій.
Далі йдуть Золотий, Срібний, Сталевий хрести, Хрест Військова честь, Комбатантський хрест, хрест "За незламність", "За збереження життя" та "За сприяння війську".
За що нагороджують "Золотим хрестом"
"Золотим хрестом" нагороджують військових рядового та сержантського складу ЗСУ за сумлінне та успішне виконання бойових завдань, за високі показники бойової підготовки. Крім того, "Золотим хрестом" відзначають осіб, які вчинили героїчні та визначні вчинки на війні.
Цим нагрудним знаком Головнокомандувач ЗСУ може нагородити повторно – при цьому військовому вручають металеве зображення "Гілка дубового листя".
Часто "Золотим хрестом" нагороджують осіб, яким раніше вручали "Сталевий хрест".