Розділ Суспільство

У Хмельницькому обговорили з іноземними партнерами підтримку переселенців

Автор 05 травня 2022, 16:52

Сьогодні у Хмельницькому відбулась зустріч обласного керівництва з представниками Welthungerhilfe (Федеративна Республіка Німеччина) спільно з партнерськими агенціями Concern Worldwide (Республіка Ірландія) та CESVI (Італійська Республіка), які ставлять за мету своєї діяльності в Україні підтримку людей, що постраждали внаслідок війни.

Захист, гуманітарна та матеріальна допомога внутрішньо переміщеним особам – одне із першочергових завдань, що постало перед владою Хмельниччини з початком повномасштабного вторгнення росії на територію України. Про це зазначив начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій. До зустрічі також доєднались заступники начальника ОВА Сергій Тюрін, Володимир Юр’єв та голова обласної ради Віолета Лабазюк.

Як зазначив начальник ОВА Сергій Гамалій, Хмельниччина уже більше двох місяців тримає гуманітарний та економічний тил. Створений гуманітарний хаб при Хмельницькій ОВА систематично приймає, сортує та відвантажує допомогу для внутрішньо переміщених осіб, зокрема у ті регіони, які перебувають під постійними обстрілами та авіаударами. Також в області вживаються заходи із створення комфортних умов для тимчасового проживання ВПО. 

“Сьогодні наш обов’язок – допомогти тим, хто постраждав у цій війні, адже значна частина людей втратили роботу, житло та переїхали у безпечні регіони, дехто навіть покинув країну, аби зберегти своє життя. Урядом України прийнято низку нормативних документів, які спрямовані на підтримку ВПО. Наприклад, передбачено надання грошової допомоги на проживання дітям та особам з інвалідністю – у розмірі 3000 гривень на місяць та для інших осіб – 2000 гривень, – зазначив Сергій Гамалій. – Ми як обласна влада, в свою чергу також намагаємося всебічно підтримувати людей, які залишилися без даху над головою через війну, і координуємо нашу діяльність із благодійниками та волонтерами. Загалом з початку війни Хмельниччина прийняла понад 330 тисяч біженців. Більш ніж для 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб наш край став новою домівкою. Наразі вони забезпечені тимчасовим житлом та мають можливість отримати речі першої необхідності.”

У свою чергу, представники іноземних організацій поінформували присутніх, що готові сприяти у наданні гуманітарної допомоги та покращенні умов проживання внутрішньо переміщених осіб. Попередньо вони направляли спеціальні групи до Хмельниччини та Тернопільщини, які відвідали місця проживання ВПО та поспілкувалися з волонтерами, представниками органів влади, які допомагають таким людям. За результатами цих поїздок вже зібрали перші вантажі допомоги, що містять найнеобхідніше. Невдовзі їх планують доставити в Україну. 

Директор програми з питань невідкладної грошової допомоги Андреа Біянчі зазначив, що наразі триває процедура оформлення відповідної документації, що дозволить їм працювати в Україні. Після цього, планується постачати для біженців продукти харчування та гігієнічні набори, а також розглядається можливість надання грошової допомоги та проведення певних ремонтних робіт у приміщеннях, де проживають переселенці.

Аби ця робота мала системний характер та охопила найбільше коло тих, хто потребує допомоги, іноземні гості запропонували налагодити співпрацю з обласною військовою адміністрацією, зокрема з її гуманітарним хабом. Також присутні обговорили можливість укладання Меморандуму про взаєморозуміння, який окреслить основні аспекти цієї співпраці.

0
репостів
0
репостів