Більярдисти залишились без нагород

Автор Віктор Паламарчук 19 січня 2012, 03:59
У Хмельницькому цими вихідними пройшов всеукраїнський більярдний турнір з комбінованої піраміди «Різдвяний Кубок Поділля». Протягом двох днів 76 чоловіків та шестеро жінок боро лися за перемогу у Кубку. Перший, у 2012 році, всеукраїнський турнір зібрав чимало спортсменів як з області, так і з України та Молдови. Хмельниччину ж пред ставляли 37 більярдистів із Хмельницького, Шепетівки, Старокостянтинова, Славути, Полонного, Дунаївців, Красилова та Кам’янця Подільського.
Фаворитами були майстер спорту міжнародного класу та абсолютний чемпіон України з пулу киянин Артем Кошевий і хмельничанин Максим Коліжук. Проте увійти у трійку призерів вдалося лише подолянину. Дійти до «олімпіки» вдалося не всім представникам Хмельниччини, а точніше, одиницям. Лише шестеро наших більярдистів «прорвалися» до ігор на вибування: хмельничани Віктор Урбан, Вадим Стасишин, Дмитро Олійник, Ігор Дубенко, Максим Коліжук та кам’янчанин Олег Орлянський. Але у чвертьфінал потрапили лише двоє останніх. Коліжуку у 1/4 фінала випало грати із Артемом Кошевим. Проте запеклої боротьби не вийшло. Хмельничанин програв одну партію, натомість виграв чотири. А ось Орлянський свою дуель програв майбутньому переможцю турніру львів’янину Андрію Сенику – 3:4. Здавалося, дорога до фіналу для Максима Коліжука відкрита, варто було лише перемогти молодого 15 річного молдаванина Сергія Крижанівського з Кишинева. Але молодий більярдист із сусідньої країни виграв першу, третю, четверту і шосту партії та вийшов до головного поєдинку Кубку. Фінальна дуель між Сергієм Крижанівським та Андрієм Сеником стала справжньою окрасою турніру. Українець двічі виходив вперед у рахунку по партіях (2:0 та 3:2), але його суперник стільки ж разів відновлю вав паритет. Вирішальна гра тривала понад дві години, а тому молодому молдаванину просто не вистачило сил на останні дві партії, які він програв із однаковими 0:8. Таким чином переможцем Всеукраїнського турніру «Різдвяний Кубок Поділля» став 20 річний Андрій Сеник зі Львова. Нагороди ж за треті місця отримали Максим Коліжук та 18 річний Анатолій Анісімов з Рівного. Серед жінок перемогу на турнірі здобула 14річна Анна Герасимо ва з Вінниці. Вінничанка у фіналі з рахунком 3:1 обіграла Тетяну Мартинюк з Хмельницького.
Останнє редагування 19 січня 2012, 04:05