Програмою зльоту передбачалося проведення творчих майстерень з 6 напрямів краєзнавства:історичне краєзнавство, фольклор і етнографія, екологія, географічне краєзнавство, геологія, археологія, а також 2-денний туристсько-краєзнавчий маршрут та конкурсна програма.
Хмельницьку область представляла команда вихованців Полонської міської станції юних туристів «Обрій» (керівники – Святослав Дзеба та Леонід Кирилюк). Юні краєзнавці Хмельниччини активно долучилися до участі в усіх видах змагань.
За підсумками роботи творчих майстерень у секції «Археологія» з роботою «Новітні археологічні дослідження в м. Полонне», яку захищав Максим Коркішко, посіли ІІІ місце.
У секції «Історичне краєзнавство» дослідження «Слід єврейської культури в історії міста Полонного» представляла Марія Щуцька і отримала ІI місце.
У секції «Екологія» – IIІ місце у Олексія Малоголовця за дослідження «Перспективи розвитку екологічного туризму на Полонщині».
Найскладнішим видом програми зльоту був дводенний туристсько-краєзнавчий маршрут, проходження якого поєднувало виконання завдань на контрольно-залікових станціях з різних напрямів краєзнавства, навички подолання туристсько-спортивних етапів, орієнтування на місцевості та спеціальних завдань. У загальному заліку цього виду програми – 6 місце.
Представники Хмельниччини – юні краєзнавці Полонщини, керівники команди та всі причетні до її підготовки, після 10-річної перерви участі у таких зльотах, змогли забезпечити гарну презентацію дитячого краєзнавчо-туристського руху свого регіону на всеукраїнському рівні.
Вітаємо юних краєзнавців! Бажаємо їм подальших творчих звершень в дослідженні та популяризації духовних, культурних надбань і природного різноманіття рідного краю.
Департамент освіти та науки Департамент освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації