Розділ Події

У Шепетівці відбулися заходи до Дня Соборності України

Автор Дата21 січня 2022

21 січня, напередодні відзначення Дня Соборності України урочисті заходи розпочалися на площі Т.Г.Шевченка, де перший заступник голови райдержадміністрації Юлія Богуш, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Анатолій Липкань, заступники міського голови Віталій Янушевський та Галина Безкоровайна поклали квіти до погруддя Т.Г.Шевченку.

У міському будинку культури відбувся тематичний захід та святковий концерт «Україна Соборна – моя гордість і слава!». Під час заходу присутні дізналися про становлення і піднесення українського національного державотворення та здобуття Україною незалежності, про події, що передували Акту злуки Української Народної Республіки (Наддніпрянської України) й Західноукраїнської Народної Республіки (Галичина, Буковина та Угорська Русь), ознайомилися з розвитком української історії після цього. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання борців за волю та єдність України.

Захід відбувся за участі муніципального естрадно-духового оркестру та супроводжувався виступами виконавців і колективів міського будинку культури й дитячої музичної школи.

22 січня 1919 року український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, яке втілилося у підписанні Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Уже протягом 103 років ми щорічно відзначаємо цей день як свято демократичного єднання українців в Українській державі.

За матеріалами ШМР та ШРДА