"ЄвроВело-4" – це створена Європейською федерацією велосипедистів мережа багатоденних велосипедних маршрутів. Міжнародний проект "ЄвроВело" організований європейською федерацією велосипедистів.
Міжнародний веломаршрут "ЄвроВело" проводиться вже вчетверте. Цього року частина маршруту проляже через територію України. Майбутній веломаршрут охоплюватиме шість областей: Львівську, Тернопільську, Рівненську, Хмельницьку, Житомирську та Київську. Він проходитиме через такі населені пункти: Шегині – Львів – Бережани – Тернопіль – Почаїв – Кременець – Острог – Шепетівка – Полонне – Житомир – Радомишль – Макарів – Ірпінь – Київ. Загальна протяжність української ділянки складе понад 700 км.
Українська частина маршруту почнеться від пропускного пункту Шегині Львівської області, що на кордоні з Польщею. Далі велосипедисти рухатимуться через Тернопільську, Рівненську, Хмельницьку, Житомирську та Київську області.
Підписанти:
- Шепетівська міська рада в особі міського голови БУЗИЛЯ Віталія Володимировича
- Нетішинська міська рада, в особі міського голови СУПРУНЮКА Олександра Олексійовича
- Полонська міська рада в особі міського голови СКРИМСЬКОГО Франца Францовича
- Славутська міська рада, в особі міського голови СИДОРА Василя Богдановича
- Шепетівська районна рада, в особі голови КУЛІНСЬКОГО Олега Юрійовича
- Шепетівська районна державна адміністрація, в особі голови КАТЕРЕНЧУКА Анатолія Федоровича
Також на підписання приїхав координатор проєкту Олександр Папірний, який розповів про те, що собою являє мережа велосипедних туристичних маршрутів та те, чим керувалися організатори проєкту при розробці маршруту.
Підписанням Меморандуму сторони засвідчать, що діють на засадах паритетності та рівноправності у взаємовідносинах і мають намір спрямувати зусилля на ефективну співпрацю щодо:
- розвитку та удосконалення велосипедного маршруту ЄвроВело-4;
- розробки та впровадження місцевих велосипедних туристичних маршрутів, інтеграцію їх у національну веломережу;
- впровадження велосипедних інфраструктурних проєктів, що націлені не лише на туристів, а й на місцевих жителів, як щоденних користувачів інфраструктурою територіальної громади;
- розбудови інфраструктури, сприятливої для велосипедистів;
- популяризації велосипеда як транспортного засобу серед місцевого населення;
- адаптації й оновлення регуляторної та нормативної бази;
- сприяння розвитку та підтримки місцевого бізнесу, що направлений на розвиток туризму;
- залучення всіх зацікавлених сторін у процес розробки, прийняття та впровадження відповідних рішень;
- розробка та впровадження інформаційної компанії, що направлена на поширення позитивного іміджу регіону, наявність туристичних та природніх атракцій в ході реалізації велосипедних туристичних проєктів.