Карантинні заходи, запроваджені в Україні через коронавірусну хворобу COVID-19, будуть продовжені до 22 червня. При цьому діятиме адаптивний карантин – тобто обмежувальні заходи будуть поступово пом’якшуватися у залежності від епідемічної ситуації в кожному регіоні. Всього буде 5 етапів пом’якшення карантину.
“Ми пропонуємо встановити адаптивний карантин з 22 травня по 22 червня. При цьому ми запроваджуємо ознаки епідемічної ситуації в регіонах, а саме: інцидентність, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, а також кількість ПЛР та ІФА тестів. На основі цих показників будуть прийматися рішення щодо послаблення карантину. Всього у нас буде 5 етапів пом’якшення обмежувальних заходів”, - наголосив Максим Степанов.
Як підкреслив Міністр охорони здоров’я, інцидентність – це середня кількість випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення, яка має складати менше 12 осіб на 100 тис. населення. “Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим COVID-19 повинна бути менше 50%. А кількість ПЛР та ІФА тестів – більше 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів”, - сказав Максим Степанов.
Нагадаємо, що рішення про пом’якшення карантину в кожному регіоні приймаються ТЕБтНС. До 22 травня в Україні діє перший етап пом’якшення, а з 22 – буде запроваджений другий.
Також сьогодні Віктор Ляшко розповів, що з 25 травня буде дозволено роботу дитячих садочків. У кожній конкретній області можна буде пом’якшити карантин для певних сфер, якщо буде досягнуто певних епідемічних критеріїв. Зокрема, буде можливість відновити роботу дошкільних закладів, які потрапляють у 2-й етап виходу з карантину.
«Ми прив’язали відкриття дитячих садочків та запуск громадського транспорту, щоб можна було працювати та було де залишати дітей. Дошкільні заклади будуть відкриватися за певних умов, опублікованих на сайті МОЗ для громадського обговорення», – повідомив Віктор Ляшко на зустрічі з батьками
За інформацією МОЗ України