Військові нишком втопили вісім ракетних комплексів на 680 тисяч

Протитанкові ракетні комплекси "Фагот" і "Метис" Протитанкові ракетні комплекси "Фагот" і "Метис"

У Шепетівці на території військової частини втопили у протипожежній водоймі вісім протитанкових ракетних комплексів "Фагот" і "Метис".

Четверо військових, один з яких начальник складу, вирішили позбутись військової техніки. Ці ракетні комплекси старі, були взяті на озброєння ще у 70-х роках минулого століття. Однак, не дивлячись на це, коштують вони не так вже і мало – всі разом понад 680 тис. грн.

Інформація про втоплення ракетних комплексів надійшла до прокуратури і СБУ. Туди відправили водолазів, які дійсно знайшли на дні протипожежної водойми "Фаготи" і "Метиси". Їх вже витягли і повернули до військової частини. Ракет, які до речі коштують значно дорожче, у комплексах не було. У повідомленні прес-служби Генпрокуратури йдеться, що військові втопили комплекси "з метою приховати надлишки зброї ". Тим часом військова прокуратура Рівненського гарнізону порушила кримінальну справу проти військовослужбовців. Їм загрожує від 3 до 8 років тюрми.

Останнє редагування Неділя, 08 липня 2012 12:38

Відео

Сюжет телеканалу Інтер

Люди, участвующие в этой беседе

Comments (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Може то були пацифісти... :-?

T-S
This comment was minimized by the moderator on the site

Роззброєння по-хмельницьки. У військовій частині містечка Шепетівка вояки намагалися втопити 9 ракетних комплексів - "Фагот" і "Метис"! Нестачу виявила військова контр-розвідка ще у січні. А ось знайшли зброю лише тепер - у водоймі. Тему...

Роззброєння по-хмельницьки. У військовій частині містечка Шепетівка вояки намагалися втопити 9 ракетних комплексів - "Фагот" і "Метис"! Нестачу виявила військова контр-розвідка ще у січні. А ось знайшли зброю лише тепер - у водоймі. Тему продовжить Лариса Світловська.<br />Лариса Світловська, журналіст:<br />- У цій військовій частині зберігають артилерійську зброю. Поруч зі сховищами - дев'ять протипожежних водойм. В двох з них і знайшли протитанкові комплекси. У крадіжці прокуратура підозрює трьох військовослужбовців та начальника складів. Проти них порушили кримінальну справу. А вже сьогодні кримінальну справу порушили й проти командира частини. <br />Командир стверджує: жодної нестачі або надлишкової зброї у сховищі не було. Наприкінці року за його наказом проводили інвентаризацію. Тоді комісія нічого не виявила.<br />Необліковану зброю знайшла військова контррозвідка, яка в січні ревізувала склади. Це були переносні установки "Фагот" і "Метис", які використовують для знищення танків та інших наземних цілей. Але - без набоїв. Їх потім підняли з дна водосховищ.<br />Ховати надлишкове майно не було сенсу, каже командир. Воно не є цінним, а на пунктах збору брухту за це залізо дали б копійки.<br />Ігор Карчевський, командир військової частини:<br />- Тому сенсу їх красти і десь намагатись реалізувати просто ніякого не було. Є дві версії - бездумна дія матеріально відповідальних осіб, які не знали, що їм робити і боялися, що їх покарають, що в них найдеться зайве. А друга версія, що воно занесено десь зовні з метою дискредитувати командира. <br />У Генпрокуратурі - інші версії. Одна з них підтверджується свідченнями начальниці сховища. Вона зізналася - знищити необліковану зброю наказав сам командир частини.<br />Маргарита Велькова, керівник прес-служби Генпрокуратури України:<br />- Це чотири особи, безпосередньо командир військової частини, який фактично віддавав накази про знищення військової техніки. Керівник сховища військового, а також два сержанти контрактної служби. Санкції статей за якими порушена кримінальна справа передбачають позбавлення волі від 3 до 6 за однією статей, і від 3 до 8 за іншою статтею.<br />Командир усе заперечує. І вже спрямував скаргу до суду. Туди ж звернулися і військові, яких підозрюють у знищенні армійського майна. Написали заяву, що кримінальна справа проти них порушена незаконно. Їх не взяли під варту і вони продовжують служити. Коментарів на камеру не дають.

Детальніше
admin
This comment was minimized by the moderator on the site

Ппц регіонишу Карчевському :lol:

muko
This comment was minimized by the moderator on the site

можливо

Серьога
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением