Тільки в Шепетівці під час окупації у фашистських катівнях загинуло понад 30 тисяч громадян, до Німеччини окупанти відправили понад 11 тисяч шепетівчан. За період окупації було зруйновано 80 відсотків житла. Розграбовані і понівечені стояли холодні школи, магазини, будинки... Найбільшої шкоди завдали залізничній станції та цукровому заводу. У цих боях наші війська понесли великі втрати. У чотирьох братських могилах сьогодні покоїться 1713 воїнів - визволителів, а місто Шепетівка не діждалося з війни 5216 чоловік. 11 лютого 1944 року, після багатоденних виснажливих боїв Шепетівка була визволена від загарбників.
Опісля традиційних виступів посадовців присутні вшанували пам'ять полеглих у боях хвилиною мовчання та поклали квіти та вінки до меморіального комплексу «Вічний вогонь».
Напередодні заходу міський голова Михайло Полодюк разом із колегами та головою Шепетівської ради організації ветеранів України Володимиром Чікіном відвідали партизанів і підпільників, які внесли вагомий вклад у визволення міста Шепетівки від фашистських загарбників у 1944 році: Лідію Іванівну Герасімову, Зінаїду Миколаївну Клімович, Галину Йосипівну Онацьку, Ганну Павлівну Васик, Олену Петрівну Горбатюк, Наталію Остапівну Долгорукову, Станіслава Євгеновича Хомича. Кожному визволителю надано благодійну допомогу, а від усіх шепетівчан висловлено слова глибокої вдячності за подвиг.