Розділ Події

З полону вдалось повернути військовослужбовця із Шепетівської громади

Сьогодні, 15 січня Україна та рф здійснили репатріацію важкопоранених і тяжкохворих військополонених, як це передбачено Женевською конвенцією. Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Усі репатрійовані військовослужбовці – солдати, матроси та сержанти. Вони боронили Харківський, Запорізький, Донецький напрямки, місто Маріуполь, зокрема Азовсталь. Серед повернутих є також цивільний, захоплений на Київщині та незаконно утримуваний росіянами.

Додому повертаються та отримають належне лікування та реабілітацію представники Нацгвардії, ЗСУ (в тому числі ТрО), Військово-морських сил, Державної прикордонної служби України.

Також вдалось забрати поранених українських військовослужбовців з Курщини.

Наймолодшому звільненому – 24 роки. Найстаршому – шістдесят. Ці люди багато пережили без належної медичної допомоги та з негуманним ставленням у ворожій неволі.

Поранені мають зокрема втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб - туберкульоз, онкологія, гангрена, що промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям.

Згідно з Третьою Женевською конвенцією саме важкохворі та важкопоранені мають бути повернені у першу чергу.

Під час чергового обміну полоненими 15 січня з Росії в Україну повернули трьох військовослужбовців із Хмельниччини. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.

Сьогодні додому, в Україну, з полону повертаються ще 25 наших людей. Серед них 3 наших земляків-військовослужбовців з Хмельницької, Волочиської та Шепетівської громад.

Останнє редагування 15 січня 2025, 18:17

Відео

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.

0
репостів
0
репостів