Представники системи цивільного захисту відпрацювали практичні дії комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і комісії з питань евакуації. На практиці реалізовували заходи із оповіщення та збору населення, його евакуацію до проміжних та приймальних евакопунктів. Загалом у ході навчань відбулося розгортання мережі евакоорганів і евакопунктів, відпрацьовані питання моніторингу та прогнозування поширення радіаційної хмари, організації роботи постів регулювання руху, у тому числі на межі 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС.
Також було відпрацьовано порядок роботи пункту спеціальної обробки: санітарної обробки людей та спецобробки техніки, при цьому використовуючи можливості служб взаємодії та Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС.
Під час навчання застосували на практиці надсучасний спецавтомобіль СМРХР-В – обладнаний приладами для оперативного аналізу радіаційної та хімічної розвідки в радіусі десятків кілометрів, засобами для відбору проб та ідентифікації невідомих речовин, засобами індивідуального захисту, оснащений системою Starlink. Для стабілізації емоційного та психологічного стану людей, а особливо дітей, працювали психологи ДСНС спільно з волонтерами Товариства Червоного Хреста України в області.
“Сьогодні в рамках навчання ми побачили яким чином відбувається процедура і процес очистки від радіаційного забруднення людей та транспорту, в тестовому режимі провели евакуаційні заходи, розгорнули пункти прийому населення та пункти по очистці від радіаційного забруднення, перевірили яким чином працюють медичні служби. Можу з впевненістю сказати, що система цивільного захисту області спроможна і готова відреагувати на випадок загрози”, – сказав перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін, за підсумками навчання.
В свою чергу, під час підведення підсумків тактико-спеціальних навчань заступник Голови ДСНС України – Володимир Демчук зазначив:
«Служби цивільного захисту Хмельниччини загалом спроможні виконати задачі та відреагувати на загрози, якщо такі будуть на території області».
Хмельницька ОВА