Розділ Освіта

“Несамовиті орли” здобули 2 місце на обласному етапі гри «Сокіл» («Джура»)

У мальовничому селі Самчики Старокостянтинівського району, що на Хмельниччині, завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для середньої вікової групи. Взяли участь у грі також команда “Несамовиті Орли” з Шепетівського НВК №3.

Організатори гри – Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді під керівництвом Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та активній підтримці управління молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації – подбали про високий рівень підготовки заходу. 

Учасники «Джури» таборувались з 2 по 6 червня поблизу історико-культурного заповідника «Самчики». На урочистому відкритті гри перед юними джурами виступили учасники дитячої студії при Державному академічному ансамблі пісні і танцю «Козаки Поділля», а також працівники спецпідрозділу роти поліції особливого призначення Головного управління національної поліції в Хмельницькій області. 

Програма гри, різноманітна і насичена, складалася з видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування: конкурс строю та маршової пісні «Впоряд», «Стрільба» (з пневматичної гвинтівки), «Туристсько-спортивна смуга перешкод» – подолання перешкод на пересіченій місцевості, «Рятівник» – змагання з надання першої домедичної допомоги та транспортування потерпілого, «Пластун» – інтелектуально-творче змагання за методикою квестів, «Перетягування линви». А ще інтелектуальна гра-вікторина «Відун» (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), «Таборування (бівак)» та творчо-мистецьке представлення рою»Ватра», і незаліковий конкурс з навичок «Неповного розбирання та збирання автомату АК-74″ на швидкість. 

У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, майстер-класи, збірки та вишкіл роїв. Майстер-класи проводились за темами: «Козацькі забави та спортивний ножовий бій», «Теренова гра «Нескорені», «Тактична домедична допомога», «Спортивне орієнтування», майстер-клас Служби судової охорони з прийомами рукопашного бою для самооборони та з організацією виставки спецзасобів, які використовуються для охорони суддів, а також гутірки: «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх», «Козак Характерник» тощо. 

На четвертий день гри на Козацькому колі було організоване дитяче самоврядування в таборі – з юних джур були обрані похідний отаман, осавул, бунчужний, хорунжий і писар. На кожну добу обиралися чергові рої і хорунжі. 

Всі види та конкурси були командні. Але у конкурсі «Стрільба» визначалися особисті результати. Найкращий особистий результат у «Стрільбі» показала Дар’я Закосовська (рій «Несамовиті орли», Шепетівська ТГ), вона стала переможцем у змаганнях. Другий результат у Назара МАРЧУКА з рою «Славутські козаки» з Славутської ТГ, третій – Владислава Яцентюка (рій «Несамовиті орли», Шепетівська ТГ) та Андрія ПАВЛЮКА (рій «Славутські козаки»).

У командному заліку конкурсу трійка кращих була такою:

  • 1 місце – «Славутські козаки» з Славутської ТГ,
  • 2 місце – рій «Несамовиті орли» з Шепетівської ТГ,
  • 3 місце – рій «Нащадки козаків» з Кам’янець-Подільської ТГ.

Виконання прийомів муштрового впоряду у складі рою оцінювалося у конкурсі строю та маршової пісні «Впоряд». Найкраще із завданнями впорався рій «Славутські козаки». Друге і третє місця – у роїв «Богданові соколята» з м. Хмельницького та «Несамовиті орли» з Шепетівської ТГ. 

Цікаво пройшов вид гри «Пластун», який проходив у вигляді квесту і складався із 8 заданих пунктів – об’єктів, що розташовані на території музею-маєтку Самчики. Перед квестом для учасників були проведенні докладні екскурсії, на основі яких і були складені завдання «Квесту». Всі об’єкти були зашифровані у віршах. Найкраще і найшвидше впоралися із завданнями рої «Серце патріота» (Миролюбненської ТГ) та Славутські козаки» – вони фінішували з однаковим результатом, третім став рій «Несамовиті орли». 

«Туристсько-спортивну смугу перешкод» на пересіченій місцевості швидко і з найменшими штрафами подолав і виборов перше місце рій «Козацькі звитяги» (Віньковецька ТГ). Друге і третє місця посіли рої «Несамовиті орли» і «Славутські козаки».

У конкурсі «Ватра» оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого було висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін. Рій «Судилківські Відуни» з Судилківської ТГ був визнаний кращим. Друге місце у цьому конкурсі – у «Козацьких звитяг» (Віньковецька ТГ), третіми став рій «Серце патріота» (Миролюбненської ТГ). 

Найкраще знання і завдання з надання домедичної допомоги та транспортування потерпілого показали рої: Славутські козаки», «Несамовиті орли» та «Серце патріота».

В інтелектуальній грі-вікторині «Відун», що включала питання з історії України, зокрема, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України переможцем став рій «Богданові соколята» (Хмельницька ТГ), друге і третє місця посіли «Славутські козаки» та «Несамовиті орли» відповідно.

Таким чином шепетівські Джури привезли додому шість медалей:

  • I місце в етапі “Перетягування линви”
  • II місце в етапі “Стрільба”
  • II місце в етапі “Надання домедичної допомоги”
  • II місце “Туристично-спортивна смуга перешкод”
  • III місце в історичному конкурсі “Відун”
  • III місце в етапі “Квест- Пласт”

У загальному командному заліку “Несамовиті орли” здобули 2 місце.

Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, медалі та грамоти.

Провівши вже традиційне анкетування серед учасників гри, переконуємося, що Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є важливою формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання дітей та молоді, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування та важливим засобом формування національно-патріотичної свідомості.

Як написала у своїй анкеті джуровка з рою «Козацька фортеця» (Летичівська ТГ):

«Це дуже патріотична, згуртовуюча, цікава гра. Якщо діти щорічно в ній будуть приймати участь, у нас буде значно більше патріотів. Вчителі, дякуємо за науку і яскраві враження».

Організатори дякують директору історико-культурного заповідника «Самчики» Богдану ПАЖИМСЬКОМУ, таборовій старшині на чолі з отаманом Миколою Мельником, головній суддівській колегії, яку очолювала Оксана Блінова, і всім-всім, хто долучився до організації та проведення Гри.

Останнє редагування 08 червня 2021

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением