Експедиція проводилась з метою вдосконалення змісту, форм та засобів виховної роботи на кращих традиціях свого народу, залучення дітей та молоді до активної пошукової діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, природного різноманіття рідного краю.
На обласний тур експедиції надійшло 107 робіт від районів міст та об’єднаних територіальних громад області з шести напрямів:
Духовна спадщина мого народу – 28;
Козацькому роду нема переводу – 13;
Із батьківської криниці – 19;
З попелу забуття – 18;
Геологічними стежками України – 9;
Географія рідного краю – 20.
Надіслані роботи в цілому відповідають вимогам Положення про експедицію, розкривають процеси пошукової та краєзнавчо-дослідницької роботи. Аналіз надісланих матеріалів свідчить про залучення учнівської молоді до активної діяльності з вивчення етнографічних, історичних, геологічних та географічних об’єктів рідного краю, сприяння реалізації пізнавальних інтересів та потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні.
Значну увагу юні пошуківці області та їх керівники-наставники приділили дослідженням по всіх напрямах.
Матеріали робіт переможців та учасників обласного туру експедиції засвідчують урізноманітнення форм і засобів дослідницької роботи, формування активної громадянської позиції учнів щодо збереження природного довкілля рідного краю і культурних надбань українського народу.
Важливо відзначити за глибиною дослідження і практичною значущістю експедиційного пошуку загальний високий рівень конкурсних робіт з міст Кам’янця-Подільського, Нетішина, Славути, Хмельницького, Шепетівки, Віньковецького, Ізяславського, Красилівського, Ярмолинецького районів та Волочиської, Дунаєвецької, Полонської, Судилківської, Старосинявської ОТГ.
Суддівською колегією обласного туру експедиції визнано переможцями 36 краєзнавчо-дослідницьких робіт. Шепетівським представникам вдалося вибороти:
І місце по напряму «Із батьківської криниці»
Ольга СОКАЛЬСЬКА, здобувач освіти 10 класу Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, за роботу «Ой щасливий час настав, Бог дитинку дарував…» (керівник Т.П. Сокальська).
ІІІ місце по напряму «Козацькому роду нема переводу»
Віра ДОРОЖА, здобувач освіти 8 класу Судилківського ліцею Судилківської сільської об’єднаної територіальної громади Шепетівського району, за роботу «Слава козацька не вмре, не загине: зростають, міцніють сини України!» (керівник І.В. Болюх).
За інформацією Хмельницького обласного центру
туризму і краєзнавства учнівської молоді