Середа, 20 листопада 2019 12:39

У Шепетівському будинку культури з учнями говорили про Українську революцію 1917-1921 років

19 листопада у малій залі міського будинку культури в рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років відбувся тематичний захід «100 років боротьби. Українська революція».

Історичну годину відвідали вчителі та учні загальноосвітніх навчальних закладів Шепетівки, які поглиблено вивчають історію.

Ведучі відзначили, що періоди піднесень в українській історії змінювались стагнаціями, болючими падіннями. Та кожен етап минулого досвіду повчальний і цінний для нинішнього покоління українців. Саме тому так важливо заглиблюватись в історію подій Української революції 1917-1921 років, якій виповнюється 100 років.

Ведучі та доповідачі розповіли учасникам заходу про події в період революції, основні її етапи та участь наших земляків у тих буремних подіях,  найбільш важливих датах для Шепетівки та найзнаковіших подіях ХХ століття в історії України.

У фойє міського будинку культури було представлено виставку літератури та картини вихованців дитячої художньої школи, які присвячені боротьбі українського народу за незалежність та подіям Української революції 1917-1921 років, зокрема.

Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих під час  Української революції 1917–1921 років. Сьогодні Україна, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність, розпочату Українською революцією.

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності 22 січня 2016 року Президентом України підписано Указ № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років». У ньому визначено вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017 – 2021 роки.

Довідково:

У ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив національну державу, яка мала всі ознаки незалежної: територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову. Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.

Українська революція має три основні етапи:
— березень 1917 – квітень 1918 – утворення та діяльність Української Центральної Ради, проголошення і еволюція  її Універсалів від автономії до проголошення абсолютної незалежності;
— 29 квітня – 14 грудня 1918 – правління гетьмана Павла Скоропадського;
— грудень 1918 – листопад 1921 – встановлення влади Директорії УНР, розгортання та придушення масштабного повстанського руху.

Усі етапи української революції страшним буревієм пролетіли по просторах Шепетівщини. Щонайменше 18 разів влада у Шепетівці, як важливому і стратегічному залізничному вузлі переходила з рук в руки. Боротьба проходила у постійних наступах і контрнаступах.

Прес-служба Шепетівської міської ради

NinaR

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением

Авторизація

Погода

Погода