Лінійка, відкриті уроки зі залученням спеціалістів по цивільному захисту, комплексні тренування, екскурсії в пожежну та військову частини, перегляд кінофільмів — все це чекало учнів Шепетівського навчально-виховного комплексу № 3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Н. Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою».
День цивільного захисту розпочався із загальношкільної лінійки. На ній учням пояснили, що основним завданням є навчитися діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Серед запрошених були присутні й рятувальники.
Потім пройшли тематичні уроки, під час яких нагадали про основні правила безпеки.
Приміром, другокласникам головний інспектор Вадим Григоренко провів майстер-клас із одягання протигаза. Нагадав й про те, як діяти в надзвичайних ситуаціях та за яким номером телефонувати у таких випадках. Під час діалогу дітлахи розповідали свої історії, про те, що і коли вони бачили надзвичайного та як діяли.
Старшокласників, окрім основ цивільного захисту, цікавила й сама професія рятувальника. Навколо цієї теми велися жваві обговорення.
Окрім того, в холі школи встановлено тематичну виставку засобів першої медичної допомоги.
У Шепетівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 ранок розпочався з загальношкільної лінійки, на якій відбулося урочисте відкриття Дня ЦЗ в школі.
Під час навчального процесу були проведені тренування з екстреної евакуації учнів та працівників. Учні 8-11 класів відвідали відкритий урок біології на тему «Вплив радіації на здоров’я людини, профілактика променевої хвороби», який провела Віцюк Валентина Степанівна.
Класними керівниками були проведені відкриті виховні години на теми: «Надання першої допомоги у випадку радіаційної небезпеки» Потім вчитель фізичної культури Вірченко Олег Анатолійович провів естафету– змагання для учнів 10 -11 класів за програмою предмета «Захист Вітчизни».
У ЗОШ №3 були проведені практичні заняття на теми: «Пожежна безпека та способи захисту органів дихання під час пожежі», «Гігієна відпочинку, профілактика сонячних і теплових ударів. Надання першої допомоги», «Перша домедична допомога у разі поранення, при опіках, переломах, кровотечах» та ін.
При отриманні сигналу ЦЗ «Увага всім!» було оголошено команду про укриття в захисній споруді. Учні та вчителі виконали об’єктове тренування організовано, не допустивши виникнення паніки.
З учнями 5-6 класів було проведено рольову гру «Культура безпеки життєдіяльності», а учні 7 класів переглянули фільми «Теракт», «Якщо вас взяли в заручники».
Однією з найбільш масових та активних форм удосконалення практичних навичок ЦО була комбінована естафета між 8-10 класами. Завданням естафети було - пройти етапи по купинах без помилок і без зупинки та погасити уявну пожежу. Також у програмі змагань було відпрацьовано такі нормативи з ЦЗ: - складання та одягання протигазу; - одягання протигазу на постраждалого; подолання ділянки зараження у протигазі; накладання первинної пов’язки на різні ділянки тіла.
Ряд подібних вищезгаданим заходам відбулися у всіх школах без виключень. Загалом, протягом дня школярі почули настанови та поради щодо безпеки життєдіяльності, також в освітніх закладах підбивали підсумки роботи учнів, вчителів та персоналу з основ цивільного захисту.
За матеріалами Шепетівського районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області та сайтів шкіл.