Завершився обласний етап Всеукраїнської гри «Сокіл-Джура»

У мальовничому селі Самчики Старокостянтинівського району завершився обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Учасники – 27 роїв з 12 районів, 9 ОТГ та 6 міст області – таборувались з 12 по 16 червня поблизу історико-культурного заповідника «Самчики».

Організатори гри – Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді під керівництвом Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та активній підтримці управління молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації – подбали про високий рівень підготовки заходу.

На урочистому відкритті гри перед юними джурами виступили: заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лєсков, голова Всеукраїнського штабу гри «Джура», спеціаліст відділу патріотичного виховання Міністерства освіти і науки України Анатолій Грива, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля, начальник управління молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Клімов, начальник відділу ювенальної превенції УПД Головного управління поліції в Хмельницькій області Сергій Цимбалюк.   

Подарунком усім стали пісні у виконанні юного волонтера зі Старокостянтинова, представника громадської організації Мистецька сотня «Гайдамаки», учасника талант-шоу «Україна має талант!» Артема Харченка. На відкритті були також присутні ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Віктор Берека, директор історико-культурного заповідника «Самчики» Богдан Пажимський, представники численних громадських організацій.

З показовими виступами перед юними джурами виступили учасники дитячої студії при Державному академічному ансамблі пісні і танцю «Козаки Поділля», а також працівники кінологічного центру та спецпідрозділу роти поліції особливого призначення Головного управління національної поліції в Хмельницькій області.   

Програма гри, різноманітна і насичена, складалася з видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування: «Впоряд» (стройова підготовка), «Стрільба» (з пневматичної гвинтівки), «Неповне розбирання та збирання автомату АК-74″, «Смуга перешкод» – подолання перешкод на пересіченій місцевості, «Теренова гра» – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, «Рятівник» – змагання з надання першої долікарської допомоги, «Квест: Випробування джури» – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах. А ще конкурси – «Відун» (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), «Бівак» з оцінюванням таборування, «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» під гаслом «Добре діло».   

У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, майстер-класи і збірки та вишкіл роїв. Майстер-класи проводились за темами: «Матеріальна частина автомата Калашнікова та пістолета Макарова», «Тактична медицина», «Прийоми самооборони», «Топографія», «Дії тактичних груп».

Координатор з розвитку в Хмельницькій області Національної скаутської організації України «Пласт» Віктор Годний провів з учасниками гри. комплексне заняття з практичного патріотизму, а також ігри за пластовою методикою.

На другий день гри на Козацькому колі вперше було організоване дитяче самоврядування в таборі – обрані похідний отаман – Ребрик Дмитро (рій «Полонська сотня») і писар – Кондратюк Микита (рій «Нетішинські джури»). На кожну добу обиралися чергові рої і хорунжі.

Всі види та конкурси були командні. Але у конкурсах «Стрільба» та «Неповне розбирання та збирання автомату АК-74″ визначалися особисті результати. Найкращі особисті результати у «Стрільбі» показали Катерина Плясецька (рій «Сокіл», Ярмолинецький р-н) та Владислав Коваль (рій «Подільські джури», м. Кам’янець-Подільський). Вони розділили 1 місце. Третій результат показали – Анастасія Собко (рій «Косаки», Деражнянський р-н), Інна Юрчук та Тарас Корольчук – обоє з рою «Литаври» Білогірського району. У командному заліку конкурсу трійка кращих була такою: «Косаки» з Деражнянського р-ну, рій «Сокіл» з Ярмолинецького р-ну та рій «Подільські джури» з м. Кам’янця-Подільського. У конкурсі збирання-розбирання автомата АК-74 найкращі результати показали: 1і 2 місця посіли представники рою «Нетішинські джури» Родіон Новза-Федюк і Богдан Потанін, 3 місце – у представника рою «Чорні вершники» (Красилівський р-н) – Тараса Чернятинського.

Виконання прийомів муштрового впоряду у складі рою оцінювалося у військово-спортивному виді «Впоряд». Найкраще із завданнями впорався рій «Подільські джури» Кам’янця-Подільського. Друге і третє місця – у роїв «Несамовиті орли» з м. Шепетівки та «Сокіл» з Ярмолинецького р-ну.

Цікаво пройшла «Теренова гра», яка традиційно є одним з найулюбленішим видом змагань. За жеребкуванням рої діляться на 2 сотні – «синіх» і «малинових». Основні завдання для кожної сотні такі: облаштувати табір в лісі, встановити прапор відповідного кольору (синій або малиновий), визначити серед гравців своєї сотні розвідників, захисників та тих, хто буде у засідці, знайти по карті табір «противника» і спробувати захопити їх прапор. У цій грі перемогли «малинові». Після гри один із учасників поділився враженнями: «Теренова гра наближена до реальних подій, дозволила відчути напруженість, відповідальність, згуртованість, командна робота».

Цікаво пройшов вид гри «Квест: Випробування джури», який складався із 8 заданих пунктів – об’єктів, що розташовані на території музею-маєтку Самчики. Перед квестом для учасників були проведенні докладні екскурсії, на основі яких і були складені завдання «Квесту». Всі об’єкти були зашифровані у віршах. Найкраще і найшвидше впоралися із завданнями – «Подільські джури» (м. Кам’янець-Подільський), «Сокіл» (Ярмолинецький р-н) та «Полонська сотня» (Полонська ОТГ).   

Смугу перешкод на пересіченій місцевості швидко і з найменшими штрафами подолав і виборов перше місце рій «Полонська сотня» (Полонська ОТГ). Друге і третє місця посіли рої «Подільські орли» з Хмельницького р-ну і «Нетішинські джури» (м. Нетішин).

У конкурсі «Ватра» оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого було висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін. Рой «Характерники» з Волочиської ОТГ був визнаний кращим. Друге місця у цьому конкурсі – у «Подільських джур» (м. Кам’янець-Подільський), третіми стали «Косаки» (Деражнянський р-н).

Найкраще звіти про завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Добре діло» презентували рої «Косаки» (Деражнянський р-н), «Сокіл» (Ярмолинецький р-н) та «Козак.UA» (Шепетівський р-н).

В інтелектуальній вікторині «Відун», що включала питання з історії України та доби козаччини переможцем став рій «Чорні вершники» (Красилівський р-н), друге і третє місця посіли «Характерники» (Старосинявський р-н) і «Шахівські сердюки» (м. Старокостянтинів).

Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, дипломи та грамоти. Завершилася гра видовищним флешмобом – учасники вишикувалися, склавши слово «ДЖУРА».

Як написав у своїй анкеті джуровець з рою «Січовики» (м. Хмельницький): «На мою думку, ця гра має велике значення для молоді. По-перше, це загартовує характер та пробуджує дух патріотизму. По-друге, для молоді в Україні дуже важливо бути готовими до різних умов життя. Також «Джура» привертає увагу до історії України, звичаїв та традицій. Ця гра є підготовкою молоді до життєвих ситуацій та забезпечує важливим досвідом, відкриває нові здібності, об’єднує та навчає роботі в команді».

За матеріалами ХОЦТКУМ

Відео

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением