Неділя, 14 червня 2015 23:47

Суботній вечір провели за астрономічними спостереженнями

Суботній вечір провели за астрономічними спостереженнями Фото Юлія Лавренка
Доки більшість шепетівчан проводила своє суботнє дозвілля по "генделиках" та домівках, кілька десятків людей в центрі міста, біля музею М. Островського, провели свій час більш змістовніше та цікаво. Теплий літній вечір та чисте небо якнайкраще сприяли астрономічним спостереженням.
Завдяки астроному-любителю Юлію Лавренку, який надав свій особистий телескоп Sky-Watcher MAK90, кожен бажаючий міг у повній красі побачити: Венеру, Юпітер з його найбільшими супутниками, Сатурн з його неповторними кільцями та навіть пролітаючу над Шепетівкою міжнародну космічну станцію.

Також до нашого міста завітали Мулявка Вадим з Рівного та Конюк Надія з Києва. Вони разом з Юлієм ведуть спільноту вуличної астрономії у Вконтакті.

Для присутніх Вадим провів короткий курс орієнтування на нічному небі, а Юлій розповів про основи астропейзажної зйомки. Астрономи-любителі старалися дати всі відповіді на питання, які виникали у людей. Наприклад, що там на Венері, чому у Сатурну кільця або навіщо нам взагалі той космос. Також розповіли дюдям про те, на які цікаві об"єкти в небі слід звернути увагу, про рух зірок, про відстані в космосі.

Всіх дуже вразила пролітаюча МКС над Шепетівкою, за нею можна було спостерігати "неозброєним" оком. Практично кожен бачив пролітающе "щось" в небі до цього, але ніколи не здогадувався що це. Щоб побачити МКС, головне знати час та звідки летітиме станція, навіть попри її швидкість 8 км/с її чітко видно на чистому нічному небі.

Вечір вийшов надзвичайно цікавим та захоплюючим. Юлій вже отримав масу прохань показати Місяць, тому подібна зустріч буде далеко не останньою.

Відео

Останнє редагування Понеділок, 15 червня 2015 01:04
О В Островський

Найкраща похвала для автора - це ваші лайки та коментарі, тому не лінуйтеся :-)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

3-кімнатна квартира в херсонській обл смт каланчак не цікавить?вишлю фото квартири

ustimec
This comment was minimized by the moderator on the site

А мик колись ці телескопи самі робили... В роздвижну трубу кріпили два скла: збільшуване з великою фокусною відстанню та з малою (зображення було перевернуте) або другим зменшуване з малою (тоді зображення було прямим). Знищив в свій час для...

А мик колись ці телескопи самі робили... В роздвижну трубу кріпили два скла: збільшуване з великою фокусною відстанню та з малою (зображення було перевернуте) або другим зменшуване з малою (тоді зображення було прямим). Знищив в свій час для цього діла бабині окуляри та запасний об'єктив від фотіка))))

Детальніше
НЕкремлебот
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением