Метелик самшитової вогнівки має розмір з розмахом крил до 45 мм. Самки відкладають яйця зеленувато-жовтого кольору купкою на нижню сторону листків самшиту. Далі з’являються гусениці зеленувато-жовті, можуть бути жовтувато-коричневі.
Гусениці самшитової вогнівки, які відродилися спочатку виїдають нижню частину листка, залишаючи верхній епідерміс. Гусениці старших віків грубо об’їдають листки, обплітаючи пошкоджені гілки павутиною, на якій можна помітити екскременти, шкурки личинок та пусті чорні капсули від голів, які залишаються після линьки.
Самшитова вогнівка завдає величезної шкоди рослинам. В результаті заселення кущів самшиту шкідником вони поступово всихають, втрачають декоративнісь і навіть гинуть.
Алкалоїди, які є отруйними для багатьох комах і які містяться в листочках самшиту, не захищають його від шкідників, а навпаки, нагромаджують в собі, тому їх не люблять птахи.
Для недопущення інтенсивних пошкоджень самшиту, радимо постійно обстежувати насадження культури та при виявлені шкідника – провести захисні обприскування, адже за сприятливих умов шкідник розвивається в 2-3 поколіннях.
Для успішної боротьби з самшитовою вогнівкою, важливо вчасно розпочати обприскування навесні проти гусениць першого покоління шкідника. Обробки індивідуальних садів в межах населених пунктів слід проводити із застосуванням інсектицидів для листогризучих шкідників, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Обробляти кущі слід ретельно, також і з внутрішнього боку, оскільки гусениці сховані у гущі листків, павутині. За сезон необхідно чергувати 2-3 інсектициди, щоб не викликати звикання.
При проведенні обробітків у населених пунктах, необхідно дотримуватись вимог Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (ДСанПіН 8.81.2.001-98). Забороняється застосування пестицидів для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також усередині густонаселених житлових кварталів. Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень дозволяється тільки з 22 до 7 годин ранку.
Не ігноруйте появу цього шкідника на самшиті, пам’ятайте, що від вчасного, якісного проведення захисних міроприємств залежить гарний вічнозелений декоративний ландшафт вашої ділянки.