Фотопастка "Малого Полісся" зафіксувала рідкісного та обережного мешканця лісів

Автор 28 квітня 2025, 17:08

Одна з фотопасток Національного природного парку "Мале Полісся", що у Шепетівському районі, зафіксувала чорного лелеку (Ciconia nigra) – рідкісного та обережного мешканця наших лісів. Про це у себе на сторінці повідомили лісники.

Цей вид занесений до Червоної книги України та має особливе значення для нашого парку: саме чорний лелека зображений на емблемі НПП як символ збереженої природи рідного краю.

За нагоди вкотре нагадуємо: зараз триває сезон тиші – надзвичайно важливий період у житті дикої природи, коли тварини особливо потребують спокою та захисту. Закликаємо всіх бути уважними і дбайливими: утримуватися від гучних прогулянок у лісі, не турбувати птахів і звірів та берегти природний ритм їхнього життя.

Лелека чорний (Ciconia nigra) — вид птахів з роду Лелека, родини Лелекових. Веде потайний спосіб життя. Один з 5-ти видів роду; один з 2-х видів роду у фауні України. В Україні гніздовий, перелітний птах. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт.

На відміну від Білого Лелеки намагається уникати людей, тому представників цього виду рідко можна побачити. В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатському регіоні.

Чисельність у Європі сягає 7,8–12 тис. пар та має тенденцію до зростання. В Україні чисельність досягає 400—450 пар.

Це перелітний птах. Прилітає наприкінці березня − у квітні. Оселяється в старих лісах поблизу водойм і боліт, у період міграцій трапляється на луках, пасовищах, полях поряд з водоймами. Гніздиться окремими парами.

Він - моногам. Гнізда на деревах у розгалуженні головного стовбура або на великих бічних гілках на висоті 3–20 м. Яйця відкладає у травні. У повній кладці 2–6 яєць, найчастіше − 4. Насиджують кладку самка і самець, протягом 32–34 днів. У виводку 1–5 пташенят.

Пташенята починають літати у віці біля 2-х місяців. Статева зрілість наступає у віці 3 років. Відліт відбувається у серпні – жовтні. Мігрує вдень, широким фронтом. Навесні мігрує переважно поодинці, восени − також групами по 4–20 ос., на півдні країни зграями до 40 ос.

Живиться рибою, земноводними, водяними комахами; інколи здобуває плазунів і мишоподібних гризунів.

Останнє редагування 28 квітня 2025, 21:20

Відео

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.

0
репостів
0
репостів