Майже 180 кажанів хтось викинув у коробці на мороз: врятувати вдалось не всіх

Автор 17 лютого 2025, 20:53

Нещодавно, у Нетішині, працівниками загону відомчої воєнізованої охорони Хмельницької АЕС було виявлено колонію кажанів, які потребували порятунку. На допомогу рукокрилим прийшли представники відділу охорони навколишнього середовища. Від замерзання врятували майже 180 кажанів.

Кажанів віддали на реабілітацію фахівцям у Рівненський зоопарк. Тут їх виходили й наразі забезпечують усі необхідні умови.

«Це кажани виду руда вечірниця. У лісі їх знайшли пережожі. Згодом вони звернулися до Українського центру реабілітації рукокрилих, з якими ми співпрацюємо. Так тваринки до нас і потрапили. Очевидно, що хтось з місцевих мешканців вивіз цих кажанів як небажаних сусідів. Але ж якщо будити їх із зимової сплячки, без природного корму вони буквально приречені на смерть», - каже фахівчиня, яка доглядає за рукокрилими.

Після того, як тварин доправили до зоопарку, їх оглянули на наявність травм. Потім зважили, нагодувати та напоїли.

«Як тільки потрапили до нас кажани, ми їх всіх оперативно оглянули. Деякі мали недостатню вагу, тому треба було їх підгодовувати ще кілька днів та спостерігати за їхнім станом. Зараз вони всі перебувають у спеціальному холодильнику. З настанням тепла ми випустимо кажанів у природу», - розповіли у науково-просвітницькому відділі зоопарку.

В Українському центрі реабілітації рукокрилих пояснюють, що холодильник по суті подібний до печери, в якій рукокрилі зимують в природі. Вони люблять стабільну низьку температуру (від +4 до +8 градусів) з високою вологістю та темрявою.

«Хочемо нагадати про важливість охорони рукокрилих як червонокнижних тварин. Для людей вони не несуть ніякої небезпеки. Якщо ви знайшли кажанів у себе вдома чи десь у природі, не гоніть і не вбивайте їх, а зверніться до спеціалістів, які допоможуть їм вижити», - наголосили у Рівненському зоопарку.

З настанням тепла рукокрилих планують випустити у природу.

Виявлені у Нетішині кажани відносяться до одного з найпоширеніших видів - руда вечірниця або ж вечірниця дозірна.

Усі 28 видів кажанів, які мешкають на теренах нашої держави перебувають під охоронним статусом та занесені до Червоної книги України. У всьому світі рукокрилі відіграють велику роль у підтримці балансу популяції нічних комах. Щоб вберегти видове різноманіття, науковці та екологи закликають людей безпричинно не турбувати цих тварин, а у разі виявлення в домашніх умовах - звертатись до профільних спеціалістів. 

Відео

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.

0
репостів
0
репостів