Історичний квест до Дня українського козацтва «Козацькому роду — немає переводу»

Автор 12 жовтня 2022, 11:53

З 1999 року у день святої Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, відзначаємо День українського козацтва. Шепетівські пластуни взяли участь в історичному квесті «Козацькому роду – немає переводу», аби довести, що у наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків, а наші знання про історичне минуле допомагають спростовувати нав’язані російською пропагандою наративи про незалежність і формування нашої країни.

Відзначення цього свята пов’язано з віруванням і шануванням козаками Божої Матері, які вважали її своєї заступницею та покровителькою. На честь неї зводили церкви, з іконами Покрови ходили у походи. Вшановуючи вагомий внесок козаків у процес державотворення, у цю дату згадуємо наших нащадків і їхні заслуги.

Дотримуючись козацьких традицій, пластуни розділилися на дві команди: «Срібники» і «Соколи», обрали ройового та почали долати випробування. Їх було 9 – так само, як колись порогів на Дніпрі. У давні часи пороги вважалися страшною перешкодою на шляху до того, хто плив Дніпром на Січ. Той, хто пройшов хоч раз у житті через ці пороги, називався справжнім козаком.

Під час квесту учасники проявили кмітливість, оперативність, продемонстрували навички з малювання, знання з історії, вміння працювати в команді. Усі випробування – від запитань з історії козацтва, складання пазлів репродукції картини Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові», встановлення відповідностей між назвами речей козаків та їх зображенням до створення портрету козака — були подолані пластунами.

За підсумками правильно та швидко виконаних завдань, за які команди отримували срібники, перемогли «Соколи». Вони заробили 67 срібників, а «Срібники» — 64.

Так, у межах освітньо-просвітницького заняття у Музеї пропаганди, вихованці «Пласту» довели, що вони справжні козаки та поглибили свої знання з історії Доби Козаччини.

Вітаємо переможців 

Музей пропаганди

0
репостів
0
репостів