Школи Хмельниччини долучають до системи он-лайн навчання

Днями у Хмельницькій облдержадміністрації відбулася презентація проєкту з цифровізації закладів загальної середньої освіти, який реалізовується в рамках регіональної програми інформатизації «Цифрова трансформація Хмельниччини» на 2021 – 2023 роки. Ініціатива покладе початок розвитку освітнього цифрового середовища Хмельниччини. Реалізовуватиметься проєкт на базі освітньої платформи “HUMAN Школа”.

В презентації взяли участь заступник голови ОДА Володимир Юр’єв, радник голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Євгеній Липовенко директор з комунікацій компанії HUMAN Пилип Штеренталь, директори шкіл, що долучилися до реалізації проєкту, представники Департаменту освіти та науки, молоді та спорту ОДА.

“Цифрові технології покликані спростити комунікацію, розширити наші можливості, допомогти нам пізнавати світ, здобувати знання. І ми чудово розуміємо, що ці технології незамінні у сучасній системі освіти, особливо зважаючи на ті виклики, які постали перед педагогами у зв’язку з пандемією COVID-19, – зазначив посадовець. – З ініціативи голови ОДА Сергія Гамалія була розроблена відповідна обласна програма з цифровізації, яка вже затверджена на сесії обласної ради. В рамках фінансування цієї програми було виділено 2,3 млн грн, і саме за ці кошти розпочинається реалізація проєкту, який ми сьогодні презентуємо.”

Євген Липовенко додав, що наразі урядом приділяється значна увага питання впровадження цифрових технологій у всіх сферах, і в тому числі й в освіті. Зокрема, виділяються цільові субвенції з бюджету на під’єднання освітніх закладів до високошвидкісного інтернету, на закупівлю ноутбуків для вчителів, на STEM-лабораторії, тощо

“Ми комплексно проаналізували потреби освітян і взяли на себе ініціативу, щоб у школах Хмельницької області система дистанційного та змішаного навчання була однією із перших в Україні, – зазначив Євген Липовенко. – Ми розробили вимоги та провели відкриті торги у системі ПРОЗОРРО, переможцем яких і стала HUMAN Школа”. 

Далі Пилип Штеренталь більш детально розповів присутнім про можливості та функціонал платформи HUMAN Школа. За його словами, проєкт має на меті підготувати школи до роботи в умовах карантину та вивести організацію шкільних процесів на новий рівень автоматизації. Для цього школи матимуть необхідні цифрові інструменти, які розробник допоможе їм опанувати. Електронний документообіг, он-лайн-заняття, домашні завдання та їх перевірка на спеціалізованій платформі, застосування різних форм оцінювання знань учнів – всі це та ще багато інших корисних функцій стануть доступними для наших освітян завдяки втіленню в життя цього проєкту.

В ініціативі вже беруть участь 60 шкіл області, що з 1 вересня почали впроваджувати платформу, але надалі до неї мають долучитися всі заклади освіти. У результаті імплементації “HUMAN Школа” директори та вчителі отримають можливість комплексну освітню систему для: ведення електронного документообігу, проведення уроків, видачі/здачі домашнього завдання, перевірки знань учнів, збору зворотного зв’язку та аналітики.

Участь у проекті бере Шепетівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія" та ще 18 шкіл із Шепетівщини.

Олена Риндич, заступник з навчально-виховної роботи в Шепетівському НВК була запрошена на пресконференцію, щоб поділитися своїми враженнями:

“Ми переконані, що саме такий підхід допоможе налагодити комплексну роботу школи, об’єднати усіх учасників освітнього процесу на одній платформі, цифровізувати роботу школи за європейськими стандартами. Ми зробили перші кроки до реалізації цього проєкту”

Зауважимо, що система “HUMAN Школа” функціонує у понад 1800 закладах освіти у всіх регіонах України. Також платформа була обрана МОН та ДНУ “ІМЗО” для проведення міжнародних та всеукраїнських конкурсів: “Учитель Року 2021”, “Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика» та вдало функціонує на Хмельниччині.

Система “HUMAN.Школа” охоплює всіх учасників освітнього процесу, забезпечуючи їх окремими кабінетами для кожної ролі: адміністратор, вчитель (класний керівник, вчитель-предметник), учень, батьки. За допомогою системи стає можливим:

  • створювати уроки за допомогою конструктора, додаючи візуалізовані матеріали;
  • видавати, здавати та перевіряти домашні завдання;
  • переглядати розклад уроків, подій, зміст та план уроків;
  • проводити контроль знань за допомогою тестування;
  • роботи оголошення та опитування в загальній стрічці школи/класу;
  • автоматизувати збір рефлексії учнів;
  • комунікувати між учасниками освітнього процесу за допомогою чатів;
  • переглядати візуалізовану статистику успішності та відвідуваності по школі/курсу/класу/учню;
  • створювати гуртки та факультети, проводити олімпіади тощо.

Система дозволяє вести електронний документообіг, а саме: заповнювати е-щоденник та е-журнал, створювати накази та рішення. У кінці навчального року адміністратор може роздрукувати електронний журнал у паперовому вигляді.

Платформа також підходить для організації дистанційного навчання у разі введення карантинних заходів, що дозволяє забезпечити “безперервність” навчального процесу. Таким чином, з’являється можливість для проведення відеоуроків прямо у системі з можливістю дистанційного контролю знань.

Останнє редагування 21 вересня 2021