МОЗ оновило стандарти меддопомоги під час COVID-19 у частині використання швидких тестів

Автор 14 грудня 2020, 11:25

МОЗ оновило Стандарт медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» у частині використання швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2. Про це повідомив 11 грудня заступник Міністра охорони здоров‘я України Віктор Ляшко.

Буде значно розширено коло осіб, які зможуть безоплатно пройти дослідження на COVID-19. Тож, попереднє скринінгове обстеження з використанням швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2 будуть проводити:

  • всім пацієнтам із підозрою на COVID-19; з ознаками тяжкого гострого респіраторного синдрому;
  • з ознаками інших гострих респіраторних вірусних інфекцій;
  • з ознаками пневмонії; тим громадянам, які були в тісному контакті з особою з підтвердженим випадком на COVID-19; які повертаються з регіонів зі значним розповсюдженням COVID-19; які підлягають плановій госпіталізації.

Водночас Віктор Ляшко зазначив, що позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 повинен бути підтверджений за допомогою ПЛР. Винятком є позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 у пацієнтів, які відповідають визначенню підозрілого або ймовірного випадку захворювання на COVID-19. 

«Метод ПЛР залишається й надалі основним для етіологічної лабораторної діагностики COVID-19. Додатково ми дозволили використовувати швидкі тести на визначення антигену SARS-CoV-2 для скринінгових досліджень медпрацівників, поліцейських і інших категорій працівників та при планових госпіталізаціях», — підкреслив заступник Міністра охорони здоров‘я України. 

Докладніше про Стандарт медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» читайте за посиланням.

Крім того, сьогодні на брифінгу,13 грудня, очільник МОЗ доручив розробити чіткий алгоритм проведення досліджень на COVID-19 та оприлюднити його на початку наступного тижня. Наразі потужності лабораторій, які знаходяться в підпорядкуванні МОЗ, використовуються не в повному обсязі, оскільки зменшилась кількість людей, які звертаються за тестуванням.

Також Максим Степанов піднімав питання підробних довідок щодо ПЛР-тестування:

"Видача фіктивних довідок щодо ПЛР-тестування - це кримінальний злочин. У разі виявлення таких фактів необхідно звернутися до правоохоронних органів або в МОЗ. Якщо факт видачі фіктивної довідки підтвердиться, міністерство буде ініціювати перевірку дотримання лабораторією ліцензійних умов провадження діяльності з медичної практики."

Пресслужба МОЗ України

Останнє редагування 14 грудня 2020, 11:37
0
репостів
0
репостів