П'ятниця, 31 січня 2020 18:03

Уряд визначив 10 опорних лікарень на Хмельниччині, але роботу госпітального округу гальмують кадрові питання

У листопаді минулого року уряд скасував госпітальні округи, які створювались у 2017 році для оптимізації надання медичної допомоги населенню. Натомість нещодавно затвердив новий перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року. Про це зазначено у постанові КМУ від 15 січня.

 У Хмельницькій області опорними закладами стали:

 • Волочиська центральна районна лікарня
 • Городоцька центральна районна лікарня
 • Дунаєвецька центральна районна лікарня
 • Кам’янець-Подільська міська лікарня
 • Красилівська центральна районна лікарня
 • Старокостянтинівська центральна районна лікарня
 • Хмельницька обласна лікарня
 • Шепетівська центральна районна лікарня
 • Славутська центральна районна лікарня ім. Ф. М. Михайлова
 • Хмельницька міська лікарня

Головний спеціаліст із питань надання вторинної медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я області Андрій Стрілець розповів

«Опорні лікарні поділяються на багатопрофільні медзаклади інтенсивного лікування I та II рівнів. Лікарні I рівня мають покривати радіус від 150 тисяч пацієнтів і надаватимуть понад 20 видів медичної допомоги. Медзаклади II рівня обслуговуватимуть від 250 тисяч пацієнтів та надаватимуть понад 30 видів медичної допомоги. Для того, аби визначити опорні лікарні, складався відповідний рейтинг за 44 критеріями. Серед них показники роботи, оснащення лікарень, радіус покриття та доступність за вимогами, щоб доїзд не перевищував 60 кілометрів, а транспортування - не довше 60 хвилин каретою швидкої допомоги»

За його словами, на опорні лікарні виділятимуть більше коштів за державними програмами. Їх вкладатимуть в оснащення та необхідні ремонтні роботи. Крім того, вони стануть пріоритетом і для обласної влади.

«До цих лікарень в першу чергу робитимуть дороги, аби був відповідний доїзд. Також при опорних лікарнях створять відділення швидкої медичної допомоги. Оскільки саме вони мають стати найпотужнішими в області закладами з надання медичної допомоги. Інші медичні заклади будуть плановими і з меншою кількістю видів меддопомоги»

Наразі готується проєкт про утворення госпітальної ради. В цей керівний орган мають входити керівник Департаменту охорони здоров’я області та профільний заступник голови обласної держадміністрації. Та оскільки ці посади досі вакантні затвердження складу госпітальної ради відтерміновується до відповідних призначень. 

А от кому підпорядковуватимуться лікарні, за словами Андрія Стрільця, ще не визначено.

«Зараз вони - у підпорядкуванні районних та обласних рад. Коли на Хмельниччині будуть остаточно сформовані межі територіальних громад, тоді буде вирішуватись чи ці медичні заклади будуть у власності територіальних громад, чи обласної ради. Поки що це питання не врегульоване»

Адміністратор

Адміністратор сайту Шепетівки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

 1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением