На Шепетівщині зафіксували понад 200 хворих на грип та ГРВІ

Автор 17 січня 2020, 13:08

В Україні склалась неблагополучна епідеміологічна ситуація по захворюваності на грип.

З початку епідсезону зареєстровано 5 летальних випадків. Останні смертельні випадки від ускладнень грипу штаму H1N1 зареєстровано в Житомирській області та м. Запоріжжя. Є велика ймовірність виникнення захворюваності цим смертельно небезпечним штамом грипу і на Хмельниччині.

Разом з тим, поки що епідситуація по захворюваності на грип та ГРВІ на Шепетівщині продовжує лишатися благополучною. Так за 2 тиждень 2020 року по Шепетівському району зареєстровано 204 випадки захворювань на ГРВІ, інтенсивний показник становить 272 на 100 тис. населення. Серед захворілих ГРВІ – 148 дітей віком до 17 років, що складає 72,5%. Це на рівні показників попереднього тижня, коли захворіло 199 осіб, з яких діти склали -143 випадки. Слід зазначити, що рівень захворюваності поки що нижче порогового рівня на 20%.

Протягом 2 тижня було госпіталізовано 4 хворих на ГРВІ, що становить – 1,9% від усіх захворілих; серед госпіталізованих дітей в віці до 17 років -3 особи.

Випадків захворювання на грип за поточний тиждень не зареєстровано. З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 50 медичних працівників.

Нагадуємо про першочергові заходи з профілактики простудних захворювань, в т.ч. грипу:
– вести здоровий спосіб життя, виконувати ранкову гімнастику;
– не обмежувати себе в прогулянках на свіжому повітрі;
– виконувати контрастні обливання водою;
– здійснювати провітрювання і вологе прибирання приміщень;
– дотримуватися раціонального харчування з великою кількістю свіжих овочів та фруктів;
– застосовувати неспецифічні модулятори імунітету, а саме: настойку ехінацеї, елеутерококу, вітамінні препарати, зокрема вітамін С, аскорутин, змащувати перед прогулянками слизову оболонку носа оксоліновою маззю. Вживати часник, цибулю, відвар шипшини;
– підбирати одяг відповідно до сезону, проводити часте миття рук;
– одягати марлеву пов’язку під час епідемії в місцях скупчення людей чи при контакті із хворим;
– уникайте частого контакту з хворими людьми;
– уникайте торкання руками очей, носа чи рота, саме так поширюється вірус грипу.

На сьогодні одним з найефективніших специфічних методів профілактики грипу залишається вакцинація населення протигрипозною вакциною, до складу якої обов’язково входять штами вірусів, які циркулюватимуть на території України та можуть стати можливою причиною захворювань.

Завідувач відділення організації епідеміологічних
досліджень Шепетівського міськміжрайонного відділу
ДУ«Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України» Костюк В.В.

0
репостів
0
репостів