На Шепетівщині зросла захворюваність на гострі кишкові інфекції

В Хмельницькій області спостерігається зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції. Так, за 10 місяців 2017 року їх зареєстровано 3064 випадки – 237,3 на 100 тис. населення, що на 10,4% вище минулорічного показника. Вище обласного рівня показники в Ізяславському районі – 403,5 на 100 тис. населення, м.Кам'янець-Подільський – 411,8 на 100 тис. населення, Шепетівському районі – 367,9 на 100 тис. населення, м. Хмельницький – 365,0 на 100 тис. населення, м. Нетішин – 319,5 на 100 тис. населення.

Ріст захворюваності відбувся за рахунок гастроентероколітів викликаних встановленим збудником (на 14,6%), в тому числі ротавірусом (на 62,9%)

Ротавірусна інфекція – гостре вірусне захворювання, яке характеризується проносами, блюванням, слабкістю, підвищенням температури тіла.

Джерелом ротавірусів є людина. Передача відбувається фекально-оральним шляхом під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих ротавірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (іграшки, підлоги, меблі, одяг тощо).Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість виділення ротавірусу з фекаліями в осіб із ослабленою імунною системою може бути протягом більш ніж 30 днів після інфікування.

Ротавірусне захворювання може мати легку форму перебігу – водяниста діарея при цьому триває декілька днів, при тяжкій формі захворювання спостерігається блювання, жар.

Інкубаційний період триває 1-3 дні. Для ротавірусної інфекції характерний гострий початок – різке підвищення температури (до 39оС), нудота, іноді біль в животі, часте блювання, сильний пронос, випорожнення – яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Крім того, у більшості хворих з'являється нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні. Багаторічні спостереження виявили, що найбільші спалахи захворювання виникають під час або після епідемії грипу, за що ротавірусне захворювання отримало в народі неофіційну назву «кишковий грип». Симптоми з боку шлунково-кишковоготракту, як правило, зникають через 3-7 днів.

Для підтвердження діагнозу необхідно провести лабораторні дослідження, найбільш доступним з яких є виявлення антигену ротавірусу у зразках калу методом імуноферментного аналізу.

Не займайтесь самолікуванням, а своєчасно звертайтеся за медичною допомогою. Самолікування може призвести до значних ускладнень.

Ротавірус є особливо небезпечним для дітей раннього віку (через ризик зневоднення).

В якості основного способу профілактики потрібно виділити необхідність регулярного миття рук, особливо в дитячих садах та інших освітніх установах. Не купуйте харчові продукти на руках, зберігайте правильно продукти. Якщо продукт прострочений, не використовуйте його. Кип'ятіть водопровідну воду перед вживанням. Овочі та фрукти необхідно ретельно мити проточною водою, а потім обдати окропом.

Якщо ротавірус уже виявлено, то особи, що доглядають за хворими, повинні часто мити руки, обробляти антисептичними засобами. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Обробка 70% розчином етилового спирту інактивуєротавірус і попереджує передачу захворювання.

Досить ефективною профілактикою є вакцинація. Вакцинація проти цієї інфекції відноситься до рекомендованих щеплень для дітей від 6 тижнів життя до 6 місяців.Вакцина містить живий, але ослаблений штам вірусу, який після введення в організм змушує його виробляти імунітет до ратавірусної інфекції.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением