Клінічна смерть під час огляду: порятунок 47-річного чоловіка
Перший випадок стався 18 червня. Бригада швидкої допомоги виїхала на виклик від сімейного лікаря до 47-річного пацієнта, який скаржився на біль у грудній клітці та щелепі. Прямо під час медичного огляду стан чоловіка різко погіршився — у нього раптово зупинився кровообіг.
Парамедик миттєво розпочав серцево-легеневу реанімацію, до якої одразу приєднався екстрений медичний технік. Завдяки їхнім злагодженим та швидким діям вже через 5 хвилин серцебиття вдалося відновити. Врятованого пацієнта успішно госпіталізували до відділення Хмельницького обласного серцево-судинного центру в місті Нетішин.
Склад бригади, яка врятувала чоловіка:
- парамедик Андрій Огородник;
- екстрений медичний технік Михайло Болюх.
47 хвилин боротьби за життя 63-річного пацієнта
Вже наступного дня, 19 червня, ця ж бригада №93 отримала екстрений виклик від працівників поліції — виявили непритомного 63-річного чоловіка. Прибувши на місце, медики констатували раптову зупинку кровообігу.
Реанімаційні заходи розпочали негайно. Боротьба за життя була виснажливою та тривала довгих 47 хвилин. Завдяки наполегливості медиків та ефективній допомозі працівників поліції серце пацієнта знову забилося. Чоловіка терміново госпіталізували до відділення невідкладної медичної допомоги Шепетівської багатопрофільної лікарні.
Склад бригади рятувальників:
- парамедик Сергій Середюк;
- парамедик Анастасія Абрамян;
- екстрений медичний технік Віктор Лаврук.
Загалом упродовж 18–26 червня бригади Хмельницького обласного центру ЕМД успішно провели три реанімації.
«У такі моменти професіоналізм, злагодженість дій та холоднокровність працівників екстреної медичної допомоги мають вирішальне значення. Успішні реанімації дорівнюють врятованим життям», — наголошують у центрі.
