Новостворене відділення розраховане на 30 ліжок і забезпечує якісну реабілітаційну допомогу пацієнтам, які потребують відновлення після захворювань та травм. Станом на травень 2025 року у стаціонарному відділенні реабілітації проходять лікування 27 пацієнтів.
Мультидисциплінарний підхід до відновлення
Якісну реабілітаційну допомогу у відділенні забезпечують три мультидисциплінарні реабілітаційні команди. МДРК у складі лікаря ФРМ, фізичних терапевтів, а також ерготерапевтів успішно завершили організований ВООЗ тримісячний клінічний професійний тренінг, який тривав з січня по березень 2025 року у Центрі досконалості на базі відділення нейрореабілітації Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні, що є провідною установою галузі.
Крім того, завідувачка відділення Тетяна Дірей, з 28 квітня по 12 травня 2025 року взяла участь у професійному обміні за програмою Open World у Сполучених Штатах Америки. Ця програма, підтримана Офісом Конгресу з міжнародного лідерства, була присвячена темі політравми та реабілітації ветеранів (Polytrauma & VA). У Вашингтоні Тетяна Дірей відвідала заходи в Конгресі США та провідний військовий медичний центр Walter Reed National Military Medical Center, де обговорювалися сучасні підходи до лікування складних травм. Основний етап обміну досвідом відбувся у Мінеаполісі, штат Міннесота, у госпіталі ветеранів (Veterans Affairs – VA), де Тетяна Дірей ознайомилася з американськими підходами до фізичної, психологічної та соціальної реабілітації ветеранів, включаючи мультидисциплінарну командну роботу та роль громади у відновленні.
До складу трьох команд МДРК входять:
- лікарі фізичної та реабілітаційної медицини -4,
- фізичні терапевти – 3,
- ерготерапевти – 3,
- психологи – 2,
- терапевт мови та мовлення – 1,
- асистенти фізичних терапевтів -3,
- асистенти ерготерапевтів – 3,
- сестри медичні з реабілітації – 8.
Налагоджена співпраця із соціальним працівником та протезистом-ортезистом.
Основна мета цих фахівців – відновити функціонування пацієнта та допомогти йому повернутися до повноцінного життя.
Важлива інформація для пацієнтів:
- Показання для реабілітації у відділенні: наслідки інсульту, ураження нервової системи, захворювання опорно-рухової системи не травматичного та травматичного генезу.
- Щоб пройти фізичну реабілітацію у відділенні, необхідно звернутися до сімейного лікаря, який скерує до профільного спеціаліста, що направить на реабілітацію.
- Реабілітацію можуть проходити всі категорії населення, крім чинних військових і дітей до 3-х років.
- Стаціонарна реабілітація, залежно від стану пацієнта, триває мінімум 14 днів, а тривалість процедур становить від трьох годин на день.
- Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів занять з фахівцями, що мають тривати понад годину на добу.
- Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів упродовж року.
- Важливо зазначити, що всі послуги з реабілітації є безоплатними та повністю покриваються в межах Програми медичних гарантій.
- Існує перелік протипоказань, за наявності яких реабілітація не проводиться. Це зокрема, гострі інфекційні захворювання, активна стадія усіх форм туберкульозу, гнійні захворювання шкіри, декомпенсовані захворювання щитоподібної залози, печінкова та підшлункова недостатність, серцево-судинні захворювання в стадії декомпенсації, лихоманка або субфебрильна температура невідомого походження, кровотечі, гострий тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок. Відтак, пацієнт має насамперед пройти необхідне лікування, стабілізувати свій стан, і лише тоді звертатися за реабілітацією.
Відкриття відділення реабілітації у Шепетівській багатопрофільній лікарні є значним кроком до покращення якості життя пацієнтів та посилення медичної системи громади в цілому.
Шепетівська міська рада