На Шепетівщині вдвічі зросла захворюваність на туберкульоз

Автор 12 грудня 2024, 17:41

На території обслуговування Шепетівського районного відділу ДУ ” Хмельницький обласний центр контролю профілактики хвороб МОЗ України“ склалась несприятлива ситуація по захворюваності на туберкульоз. 

За 11 місяців 2024 року зареєстровано 34 випадків вперше виявленого туберкульозу органів дихання, в тому числі бакпідтвержений 26 проти 14 та 10 відповідно за аналогічний період минулого року — ріст більше ніж в 2 рази порівняно з 2023 роком.

Захворюваність туберкульозом реєструвалась як серед міського, так і сільського населення.

Що ж таке туберкульоз?

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається особливим мікробом – мікобактерією туберкульозу, який стійкий до навколишнього середовища. Туберкульоз може уражати всі органи і системи організму – очі, шкіру, кістки, суглоби, серце, мозок і мозкові оболонки, печінку, кишківник, нирки, чоловічі та жіночі статеві органи, лімфатичні вузли, однак у 95% випадків уражаються легені.

Як відбувається зараження туберкульозом?

Основним джерелом розповсюдження туберкульозу є людина, хвора на відкриту його форму. Це означає, що така хвора людина заразна і небезпечна для навколишніх, так як вона розповсюджує збудник туберкульозу у навколишньому середовищі повітряно - крапельним шляхом.

Підвищений ризик захворіти мають хворі на цукровий діабет, виразкову хворобу шлунку і дванадцятипалої кишки, професійні легеневі захворювання, психічні захворювання, алкоголіки та наркомани, курці, особи похилого віку, люди, які тривалий час лікуються гормонами, а також ті, хто працює в шкідливих умовах.

Які ж ранні прояви туберкульозу?

Насамперед – безпричинне, здавалось би, змарніння, загальна слабкість, переважно надвечір, зниження працездатності, втрата апетиту, дратівливість, часто незначне підвищення температури у надвечірні години. За туберкульозу легень з’являється сухий, впертий кашель. Початок туберкульозу легень у дітей супроводжується в’ялістю, байдужістю до ігор, втратою апетиту, сонливістю, блідістю шкіри, покашлюванням.

За появи одного або декількох із згаданих симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря і з’ясувати їхню причину.

Як запобігти захворюванню на туберкульоз?

Запобігти хворобі – це не тільки оберігатись від контакту із хворим на відкриту форму туберкульозу, але й вести здоровий спосіб життя, відмовившись від зловживання алкоголем, наркотиками, тютюном, регулярно займатися загартовуванням організму. Для зміцнення опірності організму необхідно своєчасно та якісно харчуватись, часто перебувати на свіжому повітрі, займатись фізкультурою.

Бережіть дітей від простудних, інфекційних та інших захворювань. Їм необхідно частіше перебувати на свіжому повітрі, займатися фізкультурою та спортом, загартовуватись. Несприйнятливість дитячого організму до туберкульозу значно підвищують протитуберкульозні щеплення – вакцинація БЦЖ.

Шепетівський районний відділ ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ»

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.

0
репостів
0
репостів