Військові психологи за протоколом TRIM (Trauma Risk Management), що спрямований на зниження впливу травматичного досвіду та МАК-77. Такі методики допомогли саперам відновитися, знизити рівень стресу та підтримувати внутрішній баланс у складних умовах.
Перший етап – дебрифінг. Бійці поділилися переживаннями, отримали зворотній зв’язок та обговорили набутий досвід. Це було важливим кроком для усвідомлення, що непрості емоції є природною реакцією, а підтримка завжди поруч.
Наступний крок – експрес-діагностика, що дала змогу швидко оцінити психологічний стан кожного, визначити рівень стресу та інші фактори, які потребують уваги. А участь у культурно-масових заходах дозволила відволіктися від армійських буднів.
Крім того, учасники пройшли сеанси галотерапії, де штучно створений мікроклімат соляної кімнати сприяє заспокоєнню нервової системи, підвищенню захисних функцій організму та зменшенню тривожності.
«Військові підрозділи, які діють у зоні підвищеного ризику, потребують не лише фізичної підготовки, але й емоційної підтримки. Завдяки подібним заходам військовослужбовці отримують необхідні інструменти для збереження ментального здоров’я, а це – запорука їхньої ефективності та витривалості на службі», – прокоментував старший офіцер відділення психологічного забезпечення майор Сергій Максімін.
Психологічний та моральний стан бійців у Нацгвардії вивчається та підтримується на всіх етапах служби. Психологи надають всебічну підтримку військовослужбовцям і членам їхніх родин. Завдяки декомпресії спеціалістам вдається вчасно виявити можливі ризики або їхню відсутність і якомога швидше і ефективніше відновити морально-психологічний стан людей.
Військова частина 3043 Національної гвардії України