Розділ Культура

На Шепетівщині розташований один із найбільших заказників області - Лизнявський

Автор 22 жовтня 2020, 13:01

Всього на Хмельниччині є 7 таких заказників місцевого значення, які розташовані у шести районах області.

Тваринний світ є одним з компонентів навколишнього природного середовища, національним багатством України, джерелом духовного та естетичного збагачення і виховання людей, об’єктом наукових досліджень, а також важливою базою для одержання промислової і лікарської сировини, харчових продуктів та інших матеріальних цінностей.

Задля забезпечення охорони різноманітного тваринного світу на території України створюють спеціальні природні комплекси та об’єкти. Це території у межах природно-заповідного фонду, які мають статус загальнозоологічних заказників, де охороняються тварини з Червоної книги України разом з місцями їх існування (біотопами). Загальнозоологічні заказники залежно від їх екологічної і наукової, історико-культурної цінності можуть бути загальнодержавного або місцевого значення. На їх території забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням заказників і загрожує збереженню природних комплексів.

На території Хмельницької області розташовані 7 загальнозоологічних заказників місцевого значення: Лютарський (35,70 га, Ізяславський район), Чоботарня (429,00 га, Летичівський район), Лизнявський (422,00 га, Шепетівський район), Пеньківський (123,60 га, Старокостянтинівський район), Андронівський (55,20 га, Старокостянтинівський район), Білинщина (65,00 га, Городоцький район), Яцьковецький (70,00 га, Дунаєвецький район).

Зокрема, Лизнявський, що на Шепетівщині має такий статус ще з 1990 року та перебуває у віданні ДП "Шепетівський лісгосп". Статус присвоєно для зебереження частини лісового масиву, у деревостані якого переважають насадження дуба, берези, осики, у домішку - ялина. На перезволожених ділянках в долині річки Лизнява - вільхи.

Протягом 2020 року створено сьомий загальнозоологічний заказник «Яцьковецький» з метою збереження концентрації материнської колонії підковоноса малого у період його розмноження. У штольні Яцьковецькій щорічно зимують 10 видів кажанів, які занесені до Червоної книги України. Також у штольні відмічена зимівля кажана північного та широковуха європейського – одних з найбільш рідкісних та найменш чисельних кажанів України.

Враховуючи таку кількість заказників на території області, існує необхідність їх охорони і бережного ставлення.

За інформацією Департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації

Останнє редагування 22 жовтня 2020, 13:30
0
репостів
0
репостів