Розділ Культура

Шепетівська районна бібліотека ім. М.Коцюбинського святкувала 100-річчя

Автор 01 жовтня 2019, 15:30

Свій ювілей бібліотекарі відсвяткували у залі засідань Шепетівської районної ради. Згадували історію, вшановували працівників та ветеранів бібліотечної справи.

Голова районної державної адміністрації Віталій Бузиль та голова районної ради Петро Дзяворук відзначили грамотами та цінними подарунками колектив бібліотеки–ювіляра, Галину Костюк, Любов Бурову, Людмилу Везюк, які є ветеранами праці та колишніми директорами центральної районної бібліотеки.

З нагоди свята привітала начальник відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Наталія Грабельникова та головний спеціаліст з питань культури, голова районної організації профспілки працівників культури Валентина Галімська.

Кілька поколінь працівників змінилось в районній бібліотеці за час її існування, але завжди підтримувся дух, естафета від старшого покоління – працювати сумлінно, шанувати читача, дбати про фонди, бути справжнім осередком культури. Так вчили нас наші ветерани. Саме вони стояли біля витоку створення бібліотечної справи. На урочистостях ветеранів праці привітали квітами, подарунками та піснею.

Отримали вітання і від меценатів. Серед них депутат районної ради, директор районного лісокомунального господарства Петро Трофімчук.

Вітали бібліотеку: ансамбль скрипалів Шепетівської дитячої музичної школи (керівник Олена Кабацій), працівники районного будинку культури, народний аматор Андрій Сідлецький виконав авторську оду бібліотекарям, колектив бiблiотекарів Судилкiвської ОТГ виступив в оригiнальному жанрi джаз-банди.

Серед гостей були присутні на святкуваннi і представники літературно-мистецького об’єднання "Доля". Зінаїда Русняк привiтала колектив бiблiотекарiв-просвiтникiв, передала щирi побажання від керівника студії Віри Кухарук, вiд когорти усiх місцевих поетiв, зачитала вiрш Сергія Доскача, присвячений бiблiотекарям. Своїми вiршами передали почуття поваги професiйному, креативному та молодому колективу Тетяна Кушнiрук i Олександр Губiн.

При центральній районній бібліотеці у 1989 році було створено літературно-мистецьке об'єднання «Відродження» (керівник Любов Бурова). Свою творчу діяльність колектив присвятив відродженню української культури, побував у кожному селі району, був активним учасником районних та обласних свят. Звання «народний» колективу присвоєно у 1998 році. На святі у виконанні колективу звучали пісні.

Також вітання прозвучали від читачів, зокрема найпочеснішої читачки Рибачок Лідії Павлівни, яка читає з 1953 року. Отож, бібліотека сьогодні намагається іти в ногу з часом і, перш за все, не відставати у технічному оснащенні та запровадженні новітніх технологій, розширюючи сферу своїх послуг, намагається бути поміченою, вдається до найрізноманітніших популяризаторських заходів.

Довідково. Фундатором цієї бібліотеки був 15-річний юнак М.Островський, який разом зі своїми друзями за кілька днів зібрав 700 книг у "кинутих буржуями будинках". У помешканні купця Гітіса було відведено дві просторі кімнати для бібліотеки. Так почала діяти перша на Шепетівщині масова народна бібліотека. Уже у 1955 році бібліотека отримала статус районної, її було переведено в приміщення райвиконкому, де під бібліотеку було виділено 5 кімнат. Було передплачено 18 назв газет та 65 назв журналів. Працювали 5 працівників, які обслуговували 3000 читачів. У 1967 році районна бібліотека ім.Коцюбинського перейшла в приміщення будинку культури, де знаходилась до кінця 2017 року. 2017 рік. Для бібліотеки знову настали часи перемін. З метою недопущення руйнації районним керівництвом прийнято рішення про розміщення центральної районної бібліотеки на 2 поверсі адміністративного приміщення районної ради. На сьогоднішній день бібліотека трансформувалася у сучасний інформаційний центр для громади, обладнаний комп’ютерними системами та підключеними до Всесвітньої мережі Інтернет. Бібліотечний фонд нараховує 40613 тисяч примірників, серед яких є чимало рідкісних, старовинних та дорогоцінних книг, цікавих подарунків з автографами, підшивки періодичних видань.

Останнє редагування 01 жовтня 2019, 15:38
0
репостів
0
репостів